Te 3 książki to dla kobiet w ciąży must have. Poleca położna, dla której "narodziny to pasja"
"Książki dla kobiet w ciąży" to hasło, które przyszłe mamy często wpisują w wyszukiwarkę internetową lub wypowiadają w księgarniach. Jednak sprzedawca nie zawsze doradzi najlepszą pozycję, a internetowe rekomendacje bywają złudne. Niemniej jeśli książki o ciąży i porodzie poleca położna i to położna "z pasji do narodzin", to rzeczywiście nie sposób odpuścić sobie taką literaturę. Tym bardziej, jeśli jest to Katarzyna Kruszewska.
Położna, dla której narodziny to pasja
Położna Katarzyna Kruszewska, jak sama zaznacza na swoim blogu pasjanarodzin.pl jest zwolenniczką położnictwa naturalnego. Stara się wsłuchiwać w kobietę, jej potrzeby i odczucia w trakcie porodu. Wierzy, że świadomi rodzice to skarb, dlatego dąży do tego, aby każda para/kobieta, z którą pracuje, wypracowała swój własny pogląd na podstawie najnowszej wiedzy medycznej. Książki dla kobiet w ciąży — poleca położna Katarzyna Kruszewska
Katarzyna Kruszewska na co dzień pracuje na bloku porodowym Szpitala Solec w Warszawie, ale ma za sobą także misję w Ekwadorze, gdzie opieką położniczą obejmowała Indianki Shuar i Saraguro. Ze swoich położniczych doświadczeń, wiedzy i poglądów poleca 3 książki dla kobiet w ciąży o porodzie i karmieniu piersią. Te pozycje to must have dla każdej mamy.
1. Urodzić razem i naturalnie — Irena Chołuj
To książka stworzona przez nestorkę położnictwa i porodów domowych w Polsce. Napisana przystępnym językiem. Przygotowuje parę do porodu naturalnego, omawiając po kolei najważniejsze zagadnienia związane z porodem. Jest to książka, którą osobiście przeczytałam kilkakrotnie! To jest mój must have!
2. Rodzić można łatwiej — Izabela Dembińska
To książka/poradnik, która przeprowadza kobietę przez etap przygotowania do porodu w bardzo przystępnym sposób. Pięknie wydana pod względem graficznym, ale co najważniejsze zawiera wiele merytorycznych treści.
Zaczynając od fizycznych i mentalnych aspektów przygotowania do porodu, kończąc na przydatnych adresach, stronach internetowych czy ważnych informacjach organizacyjnych, jeśli chodzi o ochronę zdrowia. Jest to według mnie kompendium dla kobiety w okresie okołoporodowym.
3. Warto karmić piersią i co dalej? — Magdalena Nehring-Gugulska
To pozycja, która w doskonały sposób omawia zagadnienia związane z karmieniem piersią. Napisana przez wspaniałą specjalistę w tej dziedzinie. Zawiera porady dotyczące mogących się pojawić trudności i problemów laktacyjnych, a wszystko to opisane przystępnym językiem. Jeden z najlepszych poradników laktacyjnych!