Przed nami Pełnia Księżyca Jesiotrów. Sprawdź, jak wpływa na emocje i... pożądanie

Iza Orlicz
To już dzisiaj! O godzinie 17.59 zacznie się super pełnia Księżyca. Pierwsza sierpniowa pełnia nazywana jest Księżycem Jesiotrów, ale też Pełnią Zielonej Kukurydzy, Pełnią Zbożową lub Pełnią Czerwoną. Sprawdź, co to dla ciebie oznacza!
3 sierpnia można obserwować Pełnię Księżyca Jesiotrów. Sprawdź, co to oznacza fot. Unsplash
Nasz naturalny satelita znajdzie się blisko Ziemi. Będzie o ok. 15-20 proc. jaśniejszy niż zazwyczaj, może też wydawać się znacznie większy, jeśli znajdzie się nisko nad horyzontem.

Pełnia Księżyca Jesiotrów – skąd nazwa?

Nazwa pełni wywodzi się z języka i tradycji północnoamerykańskich plemion, które właśnie w tym czasie wyruszały na połów jesiotrów. Pełnia wyznaczała też początek zbiorów (stąd Pełnia Zielonej Kukurydzy lub Pełna Zbożowa). Natomiast nazwa Pełnia Czerwona wzięła się stąd, że w tym czasie Księżyc często przybiera spektakularny odcień pod wpływem wieczornej mgły.


Jak Księżyc Jesiotrów wpływa na samopoczucie?

Możemy stać się bardziej nerwowi, niespokojni, choć są i tacy, którzy podczas pełni Księżyca odczuwają melancholię, a nawet mają skłonność do depresyjnych myśli.

W tym czasie jesteśmy też bardziej narażeni na zaburzenia snu, przede wszystkim bezsenność, możemy też odczuwać bóle głowy.

Naukowcy z amerykańskiego uniwersytetu Yale, którzy od lat badają wpływ pełni Księżyca na ludzki organizm zaobserwowali, że w tym czasie wzrasta nie tylko liczba przestępstw, w tym rozbojów czy morderstw, ale też wypadków drogowych i… ataków serca.

Na szczęście pełnia Księżyca niesie ze sobą też pozytywne skutki. W tym czasie odczuwamy największe pożądanie seksualne, wzrasta też zdolność na poczęcie dziecka.

Może cię zainteresować także: Księżycowe poczęcie? Warto spróbować!


Źródło: rytmnatury.pl