Problem 3/4 Polaków. Prosty zabieg na spięte ciało, aż dziwne, że nie wszyscy go znają

Wiktoria Dróżka
Pękające pięty, nadmierne pocenie, odciski, modzele. 70 proc. Polaków ma problemy ze stopami. Dbamy o nie słabo. Zwykle tylko je myjemy, co najwyżej kremujemy przed snem. Pomóc może relaksujący zabieg. Na czym polega zabieg refleksoterapii?
Jak pomóc stopom? 123rf.com
Jak chronić się przed zmęczeniem?
To prosta metoda, skuteczna i pozbawiona niekorzystnych dla organizmu efektów ubocznych. Zabieg refleksoterapii jest relaksujący i może być bardzo efektywnym sposobem na pozbycie się stresu. Rafał Antosik, terapeuta stóp w Natural Beauty Salon Zdrowia i Urody, od 10 lat zajmuje się refleksoterapią. Jest przekonany, że stopa to podstawa, od której płynie energia do całego ciała. – Stopa ludzka to miniaturka ludzkiego ciała, w której znajduje się ponad 7000 nerwów, które mają bezpośrednie połączenie ze wszystkimi gruczołami, narządami, częściami ciała – przedstawia obrazowo.


Inna metoda redukowania stresu
Nie zawsze stres i napięcie ciała redukować należy tabletką przeciwbólową. Istnieją lepsze sposoby, zupełnie naturalne. Refleksoterapia działa trochę tak, jak wizyta u fryzjera czy u kosmetyczki. Dotyk, pielęgnacja, zapach, wyciszenie zmieniają nasz nastrój i przywracają równowagę organizmu. Stopy, tak jak paznokcie i włosy, zasługują na naszą uwagę, w końcu spędzamy na nich kilkanaście godzin dziennie!

Choć refleksoterapia, czyli stymulacja określonych punktów na stopach, wydaje się czymś nowym, wcale tak nie jest. Taki zabieg wykonywano w Chinach już 5 tysięcy lat temu. Jak wygląda taki zabieg? – Zabieg trwa około godziny. Przed zabiegiem pacjent moczy stopy w ciepłej wodzie i w tym czasie przeprowadzam z nim wywiad na temat jego dolegliwości. Następnie przechodzimy do lekkiej „rozgrzewki” stopy, głaskając i ugniatając ją.

– Po rozgrzewce zaczyna się już główna część zabiegu, czyli masowanie, które zaczynamy od palców stopy i schodzimy w dół do pięty, masując całą stopę punkt po punkcie. Na koniec jest delikatny masaż z użyciem olejku, który ma na celu uspokoić i wyciszyć organizm.

Zabieg na cywilizacyjne bolączki
Niezwykłe jest to, jakie korzyści może dać seria zabiegów. Refleksoterapia przede wszystkim redukuje stres, bezsenność i napięcie psychofizyczne, wspomaga organizm w stanach przemęczenia i przepracowania. – Terapeuta tylko pomaga mu naturalnie i prawidłowo funkcjonować – eliminować toksyny i odblokowywać meridiany. – Wszelkie procesy lecznicze są dziełem samego organizmu, my je tylko uaktywniamy i stymulujemy do działania – dodaje.

Zwrócenie uwagi na stopy niesie więcej korzyści. – Pozytywny wpływ na układ hormonalny (łagodzi zespół napięcia przedmiesiączkowego, skutki menopauzy, u mężczyzn pomaga w dysfunkcjach układu płciowego), poprawia ogólne samopoczucie, powoduje przypływ energii i sił witalnych. Łagodzi bóle kręgosłupa, napięcie mięśni pleców, sztywność karku, zmniejsza migreny i bóle – wymienia specjalista. Refleksoterapia stóp potrafi zadziwiać efektami.

Spróbujecie na własnej skórze?