Małe zaczerwienienia, spore pryszcze, chropowata struktura na pupie. Ten fragment ciała, choć zwykle niewidoczny może doprowadzić nas do białej gorączki. Jest jednak jedna prosta rada, jak się pozbyć krostek na pupie i udach i wirować w letnim tańcu bez obaw.
Najbardziej skuteczny sposób na pozbycie się krostek i najprostszy do wprowadzenia to traktowanie pupy tak samo jak twarzy.
Wprowadzenie tej samej pielęgnacji na tej części ciała, pomoże w pozbyciu się zmian, zaczerwienienia i krostek.
By pozbyć się krostek na udach i pupie stosuj żel myjący, tonik i krem nawilżający dwa razy dziennie.
Przez lata szukałaś w internecie złotej porady na krostki. To wstydliwa kwestia, w dodatku niewiele z artykułów w sieci pomaga. Część z nich jest bardzo medyczna, a reszta doradza solarium lub przewiewne majtki.
Pomoże ci jedna rada: taktuj pupę tak jak buzię. To najbardziej skuteczny sposób na pozbycie się krostek i najprostszy do wprowadzenia, bo wszystkie kosmetyki już stoją na półce w łazience.
Skoro weszłaś w ten artykuł, to pewnie masz ten problem. Naczytałaś się, że pozbędziesz się krostek, nosząc przewiewną bieliznę i lekkie ubrania. Jakimś cudem jednak pryszcze nie zniknęły. A peeling tylko pogarsza sprawę i rozsiewa je po całej dolnej strefie twojego ciała.
Żel myjący
Przy porannym i wieczornym prysznicu zawsze myj pośladki żelem myjącym do twarzy. On oczyszcza skórę, odtyka pory i usuwa martwy naskórek. Wybierz i stosuj żel na nawracające zmiany, który ma właściwości osuszające.
Wybierz ręcznik tylko do pupy. Zawsze świeży, którym osuszysz tę część ciała.
Tonik
Podobnie jak w przypadku pielęgnacji twarzy, umytą i wysuszoną pupę i uda traktuj tonikiem. Zbierze to, czego nie udało się umyć oraz nawilża wstępnie skórę. Zawsze warto odczekać, aż tonik wyschnie, zanim nałożysz balsam.
Balsam nawilżający
Koniecznie z lekką strukturą i szybko wchłaniający. Ciężkie kremy, które zatkają pory oraz zgromadzą się w przestrzeni między udami i pośladkami, sprawią, że krostek będzie więcej.
To jednak nie wybór balsamu, a sposób jego wchłaniania będzie kluczowy. Stosuj "wietrzenie pupy". Po wieczornej pielęgnacji połóż się na łóżku pupą do góry i odczekaj, aż balsam się wchłonie.
Dzięki temu nie zetrzesz go pościelą, nie osadzą się na nim drobinki kurzu, które mogłyby zatkać pory oraz oczywiście zapewnisz dopływ powietrza, który jest zbawienny dla pielęgnacji.
Peeling/szczotka
Raz w tygodniu sięgnij po peeling kawowy, by usunąć martwy naskórek, popracować nad skórą i ukrwieniem. Zerwie starą warstwę naskórka i da się odbudować nowej.
Szczotkę i masaż na sucho stosuj na uda. Na pupę, tylko jeśli wszystkie zmiany są wygojone, aby nie ich nie rozsiewać.
Maść cynkowa
Jeśli zmian jest dużo i są mocne zaczerwienione, pierwszą pomocą jest zawsze maść cynkowa. Idealnie je usuwa.
Jednak dzięki codziennej pielęgnacji ud i pupy, nie będziesz musiała po nią często sięgać. Niemniej postaw ją na półce. Przyda się w awaryjnych sytuacjach.
Ubranie
Oczywiście wybór ubrania, które będzie przewiewne i z naturalnych materiałów na pewno ułatwi dbanie o tę część ciała. Oddychająca bielizna pomoże utrzymać efekt gładkiej pupy.
Nie oszukujmy się jednak. Jeśli w autobusie jest tak gorąco, że pot cieknie nam strużkami, cały dzień spędzamy, siedząc na fotelu z poliestru przed komputerem, a potem na brzegu piaskownicy w czasie zabawy z dziećmi, krostki się pojawią.
Dlatego kluczem do gładkich pośladków i ud jest codzienna pielęgnacja. Taka sama jak ta stosowana na twarz. Daj sobie tydzień, a zobaczysz spektakularne zmiany.
Jeśli zmiany są duże, zaczerwienienia nie znikają, niezbędna będzie wizyta u dermatologa i wdrożenie leczenia.