Przed nami Pełnia Księżyca Jesiotrów. Sprawdź, jak wpływa na emocje i... pożądanie
Iza Orlicz
03 sierpnia 2020, 14:57·1 minuta czytania
Publikacja artykułu: 03 sierpnia 2020, 14:57
To już dzisiaj! O godzinie 17.59 zacznie się super pełnia Księżyca. Pierwsza sierpniowa pełnia nazywana jest Księżycem Jesiotrów, ale też Pełnią Zielonej Kukurydzy, Pełnią Zbożową lub Pełnią Czerwoną. Sprawdź, co to dla ciebie oznacza!
Reklama.
Nasz naturalny satelita znajdzie się blisko Ziemi. Będzie o ok. 15-20 proc. jaśniejszy niż zazwyczaj, może też wydawać się znacznie większy, jeśli znajdzie się nisko nad horyzontem.
Pełnia Księżyca Jesiotrów – skąd nazwa?
Nazwa pełni wywodzi się z języka i tradycji północnoamerykańskich plemion, które właśnie w tym czasie wyruszały na połów jesiotrów. Pełnia wyznaczała też początek zbiorów (stąd Pełnia Zielonej Kukurydzy lub Pełna Zbożowa). Natomiast nazwa Pełnia Czerwona wzięła się stąd, że w tym czasie Księżyc często przybiera spektakularny odcień pod wpływem wieczornej mgły.
Jak Księżyc Jesiotrów wpływa na samopoczucie?
Możemy stać się bardziej nerwowi, niespokojni, choć są i tacy, którzy podczas pełni Księżyca odczuwają melancholię, a nawet mają skłonność do depresyjnych myśli.
W tym czasie jesteśmy też bardziej narażeni na zaburzenia snu, przede wszystkim bezsenność, możemy też odczuwać bóle głowy.
Naukowcy z amerykańskiego uniwersytetu Yale, którzy od lat badają wpływ pełni Księżyca na ludzki organizm zaobserwowali, że w tym czasie wzrasta nie tylko liczba przestępstw, w tym rozbojów czy morderstw, ale też wypadków drogowych i… ataków serca.
Na szczęście pełnia Księżyca niesie ze sobą też pozytywne skutki. W tym czasie odczuwamy największe pożądanie seksualne, wzrasta też zdolność na poczęcie dziecka.