Jak wygląda uczulenie na hybrydę? Jednym z objawów jest swędzenie opuszków palców, krucha i cieńsza płytka paznokcia, podatna na przebarwienia i uszkodzenia. Uczulenie często dotyka skóry w pobliżu paznokci – może być lekko opuchnięta i zaczerwieniona. W poważniejszych przypadkach pojawiają się ropne pęcherze. Uczula nie sam lakier do wykonania hybrydy, ale jeden z jego składników – formaldehyd. Na co należy uważać, decydując się na manicure hybrydowy?
Uczulenie na hybrydę
Żadna z nas nie spodziewa się tego, co może zrobić z naszymi paznokciami manicure hybrydowy. Na początku gruba warstwa jest trwała, a nasze paznokcie na długo wyglądają estetycznie. Co dzieje się, gdy zabieg kosmetyczny powtarzamy? Co może się stać, gdy nasz organizm nie toleruje składników zawartych w lakierach hybrydowych? Co, jeśli źle znosimy wpływ światła lamp UV do manicure?
Kobiety skarżą coraz częściej na uczulenie na hybrydę. Szukają pomocy w sieci i w gabinetach lekarzy. – Pomocy. Uczuliła mnie hybryda. W miejscu, gdzie naszło powietrze, odkleiło się łożysko.Tak wiem, wizyta u dermatologa konieczna – pisze jedna z kobiet na grupie o uczuleniach na hybrydę.
– Pod paznokcie narosła jakby dodatkowa warstwa. Czy to uczulenie na hybrydę? Innych objawów nie miałam. Jak sobie z tym poradzić? – pyta autorka tych zdjęć.
Uczulenie na hybrydę ciężko wyleczyć, kobiety skarżą się głównie na to, że problem powraca. – Myślałam że już jest trochę lepiej jednak wczoraj na prawie wygojonym paznokciu pojawiło się to z powrotem.
Czasem wychodzą pęcherzyki i lekkie swędzenie. W przypadku tej pani wszystko wróciło do normy po dwóch tygodniach.
– Zdjęłam żel, a pod paznokciem coś takiego. co to może być? – pyta na grupie "Uczulenie na hybrydę" internautka.
– Kochane czy to zielona bakteria? – pyta na forum kobieta. Właśnie przed chwila odpadł mi lakier, co robić w takiej sytuacji? – konsultuje problem z dziewczynami. Ostatecznie okazało się, że to bakteria, która pojawiła się przez zapowietrzony lakier.
Uczulenie na hybrydę. Kobieta na początku do zregenerowania paznokci używała olejku herbacianego z rycynowym. Twierdziła, że z kilku paznokci zniknął kolor żółty.
W każdej z przedstawionej sytuacji zagroziło coś innego. Manicure hybrydowy może być groźny, gdy:
– robisz go na własną rękę i bez przerw – częściej niż 4-6 razy w roku,
– lakier zdejmowany jest niezgodnie z zalecaną procedurą,
– robisz go, mimo osłabionych i cienkich paznokci,
– grube warstwy nakładanego lakieru niosą ryzyko pojawienia się grzybicy lub wystąpienia infekcji bakteryjnych,
– zbyt paznokcie piłowane są zbyt głęboko. to sprawia, że płytka paznokcia staje się dużo cieńsza i krucha, podatna na przebarwienia i uszkodzenia.
Warto przede wszystkim zachować zdrowy rozsądek, zatem jeśli decydujesz się na manicure hybrydowy, idź do renomowanego i sprawdzonego salonu. Na miejscu porozmawiaj o zagrożeniach, poproś o ocenę kondycji twoich paznokci.