I tak nie unikniesz zmywania, więc ułatw sobie pracę. Ten trik działa!

Dodaj octu do płynu do mycia naczyń – ułatwisz sobie zmywanie
Dodaj octu do płynu do mycia naczyń – ułatwisz sobie zmywanie Fot. Pixabay/chefkeem
Macie problem z doczyszczeniem patelni lub domyciem kubków po kawie i herbacie? Możesz wspomóc swój płyn do mycia naczyń kropelkami pewnej znanej cieczy, którą w domu ma chyba każdy...


Ocet, bo o nim mowa, doceniamy i to nie tylko w kontekście gotowania, ale również i porządków w mieszkaniu. Okazuje się, że przydatny jest nie tylko w oczyszczaniu z kamienia kabiny prysznicowej czy przy praniu ręczników, ale również podczas zmywania naczyń.

Jeżeli chcecie szybciej pozbyć się osad, przypalonego tłuszczu i resztek jedzenia, plan ze stalowych i aluminiowych garnków, a dodatkowo zależy wam na naczyniach nabłyszczonych, bez zacieków po herbacie to użyjcie octu. Dostępny jest w każdym sklepie, kosztuje grosze, a do tego odkaża i usprawnia pracę w kuchni.

Nawet najtańszy płyn z dodatkiem około pół szklanki octu na butelkę, sprawi, że polubicie zmywanie. Całość trzeba delikatnie wymieszać, uważając, by nie powstała piania. Jeżeli zależy wam jedynie na nabłyszczeniu, wystarczy wlać odrobinę octu do wody, w której mają być wypłukane talerze. Ocet możecie wlać również do pojemniczka zmywarki.
Źródło: Onet
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...

KALENDARZ CIĄŻY

TYDZIEŃ PO TYGODNIU

PRZEDSZKOLAK

ROZWÓJ I WYCHOWANIE