Wypierz ręczniki w occie i zobacz, co się stanie. Tego triku nie znałeś

Ręczniki należy prać w temperaturze co najmniej 60 st. C
Ręczniki należy prać w temperaturze co najmniej 60 st. C Prawo autorskie: dstaerk / 123RF Zdjęcie Seryjne
Wilgotny ręcznik jest prawdziwym siedliskiem bakterii. Dlatego, gdy tylko poczujemy, że nieprzyjemnie pachnie, powinniśmy jak najszybciej wymienić go na świeży. Problem w tym, że trzeba by zmieniać ręcznik co drugi dzień. Co zrobić, żeby zachować jego świeżość na dłużej?


Po pierwsze trzeba zrezygnować z płynów do płukania. To one sprawiają, że ręczniki tracą swoją chłonność i że szybciej namnażają się na nich bakterie.

Po drugie – zamiast płynu, do płukania ręczników należy użyć octu. Wystarczy wlać kilka łyżek do dozownika pralki, żeby nasze ręczniki stały się bardziej chłonne i dłużej były czyste.

Ocet nie pozostawi na materiale nieprzyjemnego zapachu, a pomoże wyeliminować bakterie i roztocza.

Jeśli chcesz odświeżyć ręczniki, których obecnie używasz, również wystarczy, że wypłuczesz je w wodzie z dodatkiem octu. Ważne też, aby ręczniki – po praniu, płukaniu czy użyciu – dokładnie wyschły.

Nie chowaj więc lekko wilgotnych ręczników do szafki, a po wytarciu się odwieś ręcznik do wyschnięcia. Najlepiej poza wilgotną łazienką.

To samo dotyczy przechowywania. Ręczniki najlepiej przechowywać w suchym miejscu, a szafka w łazience na pewno do takich nie należy.
Źródło: Tip Hero
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
0 0Wyprawka dla noworodka - co kupić dla dziecka? Pełna lista
0 0Genialny patent na sen dla mam. Tego mogą nam pozazdrościć nasze babcie!