Zobacz, co się stanie jeśli przez 5 dni będziesz pić sok z wiśni. To wielkie odkrycie

Zobacz, co się stanie, jeśli przez 5 dni będziesz pić sok z wiśni.
Zobacz, co się stanie, jeśli przez 5 dni będziesz pić sok z wiśni. pixabay.com
Dobra wiadomość dla wszystkich, którzy bezboleśnie zadbać chcą o kondycję swojej flory jelitowej. Naukowcy odkryli kolejny, pyszny sposób na wsparcie dobrych bakterii w bardzo krótkim czasie. Uwaga! To produkt sezonowy.

Jak się okazuje, świetnym pokarmem dla bakterii w naszych jelitach są wiśnie, a konkretnie zawarte w nich związki polifenolowe. Oczywiste jest, że wiśni nie da się zjeść zbyt wiele, dlatego warto przygotować z nich sok.

Pod okiem badaczy z University of Arkansas dziewięć osób w wieku od 23 do 30 lat piło 8 uncji (czyli około szklankę) wspomnianego napoju dziennie. Wcześniej wypełnili ankietę dotyczącą swoich nawyków żywieniowych. Naukowcy zbadali kał dziewięciu śmiałków przed eksperymentem, jak i po, i okazało się, że dobre bakterie szczęśliwie się rozmnożyły.

Główny autor badania, dr Franck Carbonero stwierdził, że "unikalna mieszanka polifenoli w wiśniach może pomóc w pozytywnym ukształtowaniu mikrobiomu jelitowego, co potencjalnie może mieć daleko idące pozytywne skutki zdrowotne".

Jak wiadomo, flora jelitowa odpowiedzialna jest za naszą odporność, broni nas przed licznymi chorobami – od infekcji po raka – oraz ma kluczowy wpływ na nasze samopoczucie i kondycję psychiczną. Może nas nawet wpędzić lub wyprowadzić z depresji.

Odkrycie to jest o tyle ważne, że o dobre bakterie dość trudno jest dbać. Przede wszystkim dlatego, że główną przeszkodą jest cukier, który zawiera się w niemal wszystkich produktach, które spożywamy.

Poza kwaśnym sokiem z wiśni, innym sezonowym produktem, który wspomaga mikrobiom jelitowy są ogórki małosolne. Istnieje również przepis na naturalny i pyszny synbiotyk, który jest gotowcem – dawką i bakterii, i pożywienia dla nich.

Na zdrowie!
Źródło: dailymail.co.uk
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...

KALENDARZ CIĄŻY

TYDZIEŃ PO TYGODNIU

PRZEDSZKOLAK

ROZWÓJ I WYCHOWANIE