"Witamy w Polsce 2018 – dewocja i ciemnogród". Rodzice zbulwersowani uroczystościami w szkole

Peregrynacje obrazu i relikwii św. Stanisława Kostki odbywają się w szkołach w całym kraju
Peregrynacje obrazu i relikwii św. Stanisława Kostki odbywają się w szkołach w całym kraju Fot. 123rf.com
Księża zmuszają w szkołach dzieci do całowania trupich szczątków – grzmi na Facebooku pan Rafał Gaweł z Ośrodka Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych. Chodzi o peregrynację relikwii św. Stanisława Kostki, która odbywa się w szkołach diecezji ełckiej.

Na profilu Ośrodka pojawiło się zdjęcie z jednej ze szkół – dzieci ustawiają się w kolejce, żeby ucałować relikwie. – W całej Polsce w publicznych szkołach dzieci są masowo zmuszane przez księży do całowania części ciała zmarłego człowieka. Od szkoły do szkoły podróżują przez cały kraj tzw. "relikwie św. Stanisława Kostki", czyli części ciała wypreparowane z trupa. Szkoła, do której dotrze przesyłka, spędza dzieci na sali gimnastycznej, gdzie czekają księża, którzy zmuszają dzieci do całowania trupich szczątków – pisze pod zdjęciami Rafał Gaweł.

Gaweł, który od lat apeluje o zachowanie świeckości państwa i rozdział z Kościołem, podkreśla, że takie praktyki skutecznie to uniemożliwiają. – Witamy w Polsce 2018 roku. Dewocja, ciemnogród i powszechny brak poszanowania dla konstytucyjnej zasady rozdziału państwa od Kościoła – pisze autor posta.
Obowiązuje strój galowy
Kilka dni przed spotkaniem dzieci z księżmi, rodzice uczniów otrzymali wiadomość od szkoły: "Dzień dobry. Jutro w szkole mają być relikwie św. Stanisława Kostki. Obowiązuje strój galowy. Pozdrawiam" – czytamy w wiadomości, którą również zamieścił na swoim profilu Rafał Gaweł.

Gaweł namawia innych rodziców, aby sprzeciwiali się organizowaniu tego typu wydarzeń w szkołach swoich dzieci. – Pamiętajcie, wystarczy jeden głos sprzeciwu, żeby zablokować religijną dewiację w każdej ze szkół. Protestujcie, składając oświadczenia u dyrektorów szkół, w których kategorycznie sprzeciwiacie się wnoszeniu i eksponowaniu części zmarłych osób na terenie placówek szkolnych – apeluje na Facebooku.
Modlitwy o powołanie
Wydarzenie, które wzbudziło tyle emocji, to peregrynacja relikwii i obrazu, która towarzyszy obchodom Roku św. Stanisława Kostki i jest upamiętnieniem 450 rocznicy jego śmierci. Pomysłodawcą akcji, w czasie której obraz i relikwie odwiedzają też szkoły, jest Diecezjalne Duszpasterstwo Młodzieży.


Relikwie odwiedzą każdy z 26 dekanatów diecezji. Z tej okazji organizowane są modlitwy za młodzież i o powołania, uroczyste msze święte dla młodzieży, spotkania modlitewne i nabożeństwa pokutne. W program włączone są też szkoły – czytamy na stronie Diecezjalnego Duszpasterstwa Młodzieży "Studnia".
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...

KALENDARZ CIĄŻY

TYDZIEŃ PO TYGODNIU

PRZEDSZKOLAK

ROZWÓJ I WYCHOWANIE