Robi to większość matek. W tym jednym miejscu mogą być anonimowe

Matki szukają informacji na forach.
Matki szukają informacji na forach. Prawo autorskie: loganban / 123RF Zdjęcie Seryjne
Jak się okazuje przyszłe mamy to jedna z najbardziej aktywnych i zaangażowanych grup internetowych. Wierzą najbardziej sobie i dzielą się tym na forach. Piszą o ciąży, o okresie poporodowym, domowych sposobach leczenia, technikach przewijania, czyli o wszystkim, co dla matki jest ważne. Jeden z najbardziej wyszukiwanych tematów dotyczy badań i stanu zdrowia dziecka.

To potwierdzone
– Mamy stanowią w internecie liczną, bardzo aktywną i dojrzałą społeczność. Chętnie dzielą się swoją wiedzą, doświadczeniami i zadają wiele pytań. Myślę, że to stanowi ogromną wartość dla tej grupy – podkreśla w rozmowie z agencją informacyjną Newseria Biznes Jolanta Bylica, dyrektor komunikacji w Nestmedic.


Dlaczego akurat fora?
Fora internetowe to najpopularniejszy wśród mam sposób komunikacji w internecie i to na nich najczęściej pojawia się temat badań medycznych w czasie ciąży. Interesujący wydaje się fakt, że w innych kategoriach dyskusji fora zdecydowanie przegrywają z serwisami społecznościowymi.

– Powodów popularności forów może być kilka. Jednym z głównych na pewno jest anonimowość, ponieważ kobiety podejmują tam bardzo intymne tematy. Można też wymienić wsparcie, jakie otrzymują od współużytkowniczek, oraz bardzo szybkie odpowiedzi na zadawane tam pytania – tłumaczy Magdalena Pawłowska.


A fora lekarza nie zastąpią
– Warto namawiać mamy do tego, aby wiedzę, zwłaszcza tę związaną ze zdrowiem czy z aspektami medycznymi, weryfikowały u ekspertów. W przypadku kobiet w ciąży na pewno taką okazją są regularne wizyty u lekarza ginekologa czy spotkania z położną – podkreśla Jolanta Bylica.

Na rynku jest też inna nowość – konsultant telemedyczny. – Mama jest w stanie wykonać badanie w domu na własnej kanapie czy innym miejscu, a wyniki są analizowane i interpretowane przez Medyczne Centrum Telemonitoringu, które pracuje 24 godziny na dobę – mówi Jolanta Bylica.

Zaproponowane rozwiązanie technologiczne pozwala na wykonanie badania KTG, jednego z podstawowego badania w położnictwie, w dowolnym miejscu i o dowolnej porze. Urządzenie dostępne jest w wybranych podmiotach medycznych. Zdążyły je wypróbować m.in. ciężarne w Norwegii, ale i w Polsce. System teleKTG wraz z usługą telemedyczną jest już dostępny w naszym kraju.

Źródło: Biznes Newseria

Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...

KALENDARZ CIĄŻY

TYDZIEŃ PO TYGODNIU

PRZEDSZKOLAK

ROZWÓJ I WYCHOWANIE