Zdjęcie śpiącej kobiety zyskało 150 tys. polubień. Co jest w nim tak niezwykłego?

Zmęczona matka zasnęła na meczu piłki nożnej. Stała się ikoną współczesnych matek.
Zmęczona matka zasnęła na meczu piłki nożnej. Stała się ikoną współczesnych matek. Zrzut z Facebooka/Glennon Doyle
"Ona nie oszukuje swojego dziecka" – tak zachwycają się internauci, widząc dość nietypowe zdjęcie w internecie. Czy ten zachwyt zrozumieją tylko inni rodzice?

Zdjęcie może być interpretowane w różny sposób. Śpiąca na ławce kobieta może zostać uznana za alkoholiczkę, a nawet bezdomną. Prawda jest jednak dużo bardziej banalna, ale przez to o wiele ciekawsza. Zdjęcie śpiącej kobiecie zostało wykonane ukradkiem. Okazało się, że jest to jedna z matek, która przywiozła na mecz piłki nożnej swojego syna, po czym postanowiła odpocząć i położyć się spać. Gdy zauważyła ją inna mama, blogerka, postanowiła opisać swoje odczucia wobec niej.

– Oto moja nowa bohaterka. To mama z meczu piłki nożnej mojego dziecka. Podczas gdy inni rodzice stali głośno i krzyczeli na linii bocznej, ta matka położyła kurtkę na ziemi, torebkę pod głowę, zarzuciła sobie jakiś sweter na twarz i poszła spać. Przywiozła swoje dziecko na mecz, wiedząc, jak jest to dla niego ważne, ale dała też jasny komunikat: nie będę udawać, że nie jestem wykończona. To nie jest tak, że zasnęła i nie patrzyła wcale na mecz. Co pewien czas podnosiła się, pokazywała synowi, że jest, krzyczała hurra, trzymając kciuk skierowany ku górze. Kocham ją za to. Jest dla mnie ikoną naszych czasów. Czasu zmęczonych nadmiarem obowiązków kobiet. Możemy rozpoznać siebie nawzajem. Możemy sobie pomagać i podnosić się. Każda z nas może nią być. – podkreśla Glennon Doyle.
Ilość pozytywnych reakcji z pewnością zaskakuje. A może nie powinno? W końcu nie od dziś mówi się o przeciążaniu kobiet nadmiarem obowiązków, zmęczeniu i wypaleniu. To ja – napisały w komentarzu pod postem setki kobiet, my też jesteśmy takimi matkami piłkarzy.

Wiele matek kosztem własnego czasu wożą dzieci na zajęcia sportowe, gotowe w każdej chwili na kolejne poświęcenie dla dobra dziecka. Często niewyspane z powodu zbyt wczesnego wstawania, by przygotować dzieci i siebie do pracy i szkoły, walczące z upływającym czasem w ciągu dnia, kładą się spać, po wykonaniu wszelkich niezbędnych prac domowych. Może to nie jest powód, by śpiącą mamę nazwać bohaterką, ale z pewnością nie brak jej odwagi, by w tłumie rozemocjonowanych rodziców po prostu zadbać o siebie i pójść spać, choć na chwilę.
źródło: Facebook/Glennon Doyle
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...

KALENDARZ CIĄŻY

TYDZIEŃ PO TYGODNIU

PRZEDSZKOLAK

ROZWÓJ I WYCHOWANIE