Lekarka Angeliny Jolie zdradza 7 ważnych wskazówek zapobiegania rakowi

Angelina Jolie - profilaktyka nowotworowa.
Angelina Jolie - profilaktyka nowotworowa. ververidis / 123RF
Aktorka, która poddała się podwójnej profilaktycznej mastektomii, stara się wspierać inne kobiety w tej niezwykle trudnej decyzji. Jej lekarka postanowił także je wspomóc.

Rak to choroba, z którą trzeba się zmierzyć. Zarówno profilaktyka, jak i wczesne wykrycie znacznie zwiększają szansę na pełne wyzdrowienie. Doktor Kristi Funk, lekarka Angeliny Jolie oraz założycielka Pink Lotus Breast Center w Kalifornii postanowiła zdradzić kilka porad dotyczących profilaktyki onkologicznej. Dotyczą one głównie diety i łatwo można się do nich zastosować w codziennym życiu.

1. Warzywa krzyżowe
Warzywa krzyżowe uznawane są za skuteczną ochronę przeciwnowotworową. Zaliczamy do tej grupy takie warzywa jak: brokuły, brukselka, kapusta, rzodkiewka, rzepak, jarmuż, gorczyca, rukiew wodna, rukola oraz chrzan. Warzywa te zawierają witaminy i składniki mineralne zwane glukozynolanami, które wykazują działanie przeciwgrzybiczne, przeciwwirusowe i przeciwbakteryjne. Chronią także przed bakteriami Helicobacter pylori, odpowiedzialną za nowotwory żołądka. Glukorafanina zawarta w dużych ilościach w brokułach, czerwonej kapuście i kalafiorze, pomagają w procesach naprawczych DNA i usuwają czynniki rakotwórcze z organizmu. Ich regularne spożywanie obniża ryzyko wystąpienia nowotworów piersi, prostaty, jelita grubego i płuc.

2. Jagody
Czarne jagody mają niezwykłą moc. Z uwagi na bardzo wysoką aktywność antyoksydacyjną powinny stanowić ważny element codziennej diety. Zmniejszają ryzyko zachorowania na choroby nowotworowe, degeneracyjne oraz sercowo-naczyniowe. Dzięki dużej zawartości witaminy C zapobiegają też wielu chorobom infekcyjnym.


3. Kurkuma
Jest to jeden z najsilniej działających naturalnych związków antyrakowych występujących w pożywieniu. Udało się wskazać właściwości kurkumy do unieszkodliwiania substancji kancerogennych, blokowania cyklu komórkowego, namnażania komórek nowotworowych oraz prowokowania ich do autodestrukcji.
4. Agrest indyjski
Znane są najbardziej jako suplementy na odchudzanie, ale są też skuteczne w poprawie trawienia, wzmacnianiu serca i oczyszczaniu organizmu z toksyn.

5. Używaj zwykłego mydła
Zamiana mydeł antybakteryjnych na staromodne mydło tzw. szare zmniejsza ryzyko ekspozycji na toksyny.

6. Hoduj rośliny
Otaczanie się roślinnością w domu jest bardzo korzystne dla zdrowia. Wiele z nich naturalnie pochłania toksyny, więc chronią organizm człowieka.

7. Regularnie sprzątaj
Odkurzanie domu to także dobry sposób na zmniejszenie liczby toksyn w powietrzu, więc warto zadbać o czyste powietrze i czysty dom.

Warto zadbać o swoje zdrowie. Przedstawione sposoby mogą nam pomóc w profilaktyce i nie są trudne w realizacji.
źródło: Body and Soul
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...

KALENDARZ CIĄŻY

TYDZIEŃ PO TYGODNIU

PRZEDSZKOLAK

ROZWÓJ I WYCHOWANIE