Te trzy małe dziewczynki są odważniejsze niż wielu z nas. Zobacz absolutnie cudowne zdjęcia

Takie zdjęcia dowodzą, że to dzieci często są silniejsze, niż niejeden dorosły.
Takie zdjęcia dowodzą, że to dzieci często są silniejsze, niż niejeden dorosły. Zrzut z ekranu Facebook/Lora Scantling
Rak jest jak smok, a chemioterapia jak książę – tak dziewczynki postrzegają chorobę. Tym razem trafił na niewłaściwe księżniczki. Zobaczcie fotografie wykonane w ciągu trzech lat.


Rak nie wybiera ofiar według wieku...
Obok portretu tych trzech dziewczynek chorych na raka trudno przejść obojętnie. Zobaczcie jak dziś wyglądają. Nie kryjemy łez wzruszenia, te zdjęcia po prostu chwytają za serce. Dziś już wiemy, jak czują się dziewczynki, które postanowiły się zaprzyjaźnić i wspólnie walczyć o życie.

3-latka, 4-latka i 6-latka. Trzy dziewczynki, które zostały sfotografowane w niezwykle trudnym momencie swojego życia. Rak, jak wiele razy się przekonaliśmy, nie wybiera swoich ofiar według wieku, wzrostu, koloru włosów. Nie ma znaczenia czy są nimi dzieci, kobiety w ciąży, czy osoby starsze. Niezwykle trudno patrzy się jednak na zdjęcia tak małych i kruchych istotek, jakimi są te trzy królewny.
Trudno o mocniejszy przekaz
Na pomysł sfotografowania dziewczynek wpadła artystka Lora Scantling. Po śmierci ojczyma, walczącego z rakiem płuc, chciała za pomocą zdjęć wyrazić wszystkie emocje związane z tą chorobą. Lęk, niepewność, potrzeba bliskości i wsparcia, niepokój. Te emocje malujące się na twarzach tych trzech dziewczynek są absolutnie porażające.

Dzieci nie znały się wcześniej i to Lora sprawiła, że nawiązały kontakt. Przez trzy lata fotografka obserwowała dziewczynki i sprawdzała, jak wygląda ich obecne życie. Okazało się, że po sesji zdjęciowej zaprzyjaźniły się i nadal się spotykają. Co więcej, u każdej z nich nastąpiła remisja choroby, co oznacza, że każda z nich, choć jest pod kontrolą lekarzy, to uznana została za zdrową. Jedynie Rheann, najstarsza z dzieci, nadal boryka się ze skutkami choroby. Ze względu na to, że rak zaatakował jej mózg i przeszła serię radioterapii, jej włosy nie rosną i nadal ma problem z opadającymi powiekami.
Cała trójka stara się zapomnieć o złych chwilach i żyć normalne. Te trzy małe dziewczynki są odważniejsze niż wielu z nas.


źródło: Facebook/Lora Scantling

Napisz do autora: ewa.podlesna-slusarczyk@mamadu.pl

Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...