Podpowiadamy, co jeść, by urodzić dziewczynkę. Dieta może zdeterminować płeć dziecka

Czy jedzenie może wpłynąć na płeć dziecka?
Czy jedzenie może wpłynąć na płeć dziecka? 123rf/ Jozef Polc
Czy to będzie chłopiec czy dziewczynka? Od zawsze ludzie pragnęli mieć wpływ na to, jakiej płci urodzi im się dziecko. Często czekano na dziedzica lub dziedziczkę i w bardzo różny sposób próbowano wpływać na rzeczywistość. W Chinach zjadano serce tygrysa, w Grecji palono liście laurowe. Najdalej posunął się chyba Henryk VIII, który by mieć dziedzica wziął rozwód z Kościołem katolickim, a ślub aż z 6 żonami. Być może zamiast posyłać na ścięcie matki swych córek wystarczyłoby, aby Henryk VIII zaordynował zmianę diety.

Zmień dietę, a urodzisz dziewczynkę
Mogłoby to pomóc, gdyż według badań przeprowadzonych przez dwóch szanowanych naukowców prof. Josepha Stolkowskiego i dr. Jacquesa Lorraina, sposób odżywiania przyszłej mamy wpływa na płeć dziecka. Opublikowane przez nich w latach 80-tych wyniki badań wskazują, że dzięki odpowiedniej diecie prawdopodobieństwo posiadania dziewczynki zwiększa się o 80 procent. Co prawda wielu specjalistów jest sceptycznych wobec tej metody, gdyż nie udało się jej uzasadnić naukowo, jednak warto zauważyć, że nie udało się jej także jednoznacznie odrzucić. Nawet jeśli są jakieś wątpliwości w świecie nauki, to z pewnością wielu przyszłych rodziców jest skłonnych na chwilę zmienić swoje zwyczaje żywieniowe, aby urodziła się upragniona córeczka.

Jeżeli marzymy o dziewczynce, to przynajmniej na 6 tygodni przed planowanym poczęciem musimy zacząć jeść nieco inaczej. Po prostu należy wprowadzić posiłki bogate w wapń i magnez, a ograniczyć spożycie sodu i potasu. Zalecenia te dotyczą zarówno przyszłej mamy, jak i przyszłego taty.

Co jeść, a czego unikać
Do produktów polecanych należą: duże ilości mleka i nabiału, warzywa strączkowe ze szczególnym wskazaniem na fasolę, niesolone orzechy i mak, brokuły i pełnoziarniste zboża. W diecie powinny się też znaleźć owoce z niską zawartością sodu, czyli np. jabłka, gruszki, maliny, mandarynki. Wydaje się, że napojem idealnym dla przyszłych rodziców dziewczynki jest kakao.


Do produktów, których należy unikać , należą banany, pieczone ziemniaki, pomidory , wędliny i sery dojrzewające.

Dieta nie dla każdego
Ponieważ dieta ta nie jest dobrze zbilansowana, nie powinny stosować jej osoby z chorobami serca, nadmiarem wapnia we krwi , zaburzeniami czynności nerek czy kamicą żółciową. Przesada z magnezem może prowadzić do senności i nudności. A cała dieta wprowadzać w poczucie rozbicia i nadmierną nerwowość. Taki sposób odżywiania może być szkodliwy, jeśli będziemy go stosować dłużej niż przez 3 miesiące i bardzo ważne jest natychmiastowe zaprzestanie diety, gdy już zajdziemy w ciążę.

A gdy już doczekacie się upragnionej córeczki, to przeczytajcie artykuł jak wychować ją na silną, niezależną kobietę.

Weź udział w naszym plebiscycie!

Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...

KALENDARZ CIĄŻY

TYDZIEŃ PO TYGODNIU

PRZEDSZKOLAK

ROZWÓJ I WYCHOWANIE