Pies chwycił dziewczynkę i szarpnął. Wzruszająca historia bezdomnego dobermana

Fot. Screen z Twittera
Fot. Screen z Twittera
Pies to najlepszy przyjaciel człowieka. Khan - australijski doberman, to kolejny przykład na to, jak wiele jest w tym prawdy.


Khan był jednym z wielu bezdomnych psów, dopóki Catherine, mama 1,5 rocznej Charlotte, nie wzięła go pod swoje skrzydła. Już po kilku dniach od adopcji, zwierzę okazało swój dowód przywiązania do nowych właścicieli. Sposób w jaki to zrobił jest naprawdę wzruszający.
Doberman zbliżył się do dziewczynki, chwycił ją za pieluszkę, po czym, jednym ruchem, odepchnął ją od siebie. Dziecko niemal wyleciało w powietrze, a pies po chwili zaczął przeraźliwie wyć - wyznaje mama Charlotte. Kobieta natychmiast ruszyła im na pomoc. Kiedy podeszła nieco bliżej, nie mogła uwierzyć własnym oczom. Swoim zachowaniem Khan, w heroiczny sposób, starał się uchronić dziewczynkę przed atakiem węża. Sam jednak został ukąszony przez gada i strasznie cierpiał.

Szczęśliwie psa udało się uratować. Został zawieziony do lecznicy, gdzie weterynarze natychmiast udzielili mu pomocy. Catherine podzieliła się tą niezwykłą historią z mediami.

Zachowanie jej pupila jest o tyle niezwykłe, ponieważ działał wbrew instynktowi. W takiej sytuacji psy raczej odskakują od zagrożenia. Khan świadomie jednak stanął w obronie dziewczynki. Co jest kolejnym potwierdzeniem na to, jak wierne i oddane człowiekowi, są te zwierzęta.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
0 0Wyprawka dla noworodka - co kupić dla dziecka? Pełna lista
0 0Masz w domu niemowlę? Uważaj na leżaczki – miały być wybawieniem, a mogą szkodzić