10 zabaw, które rozkręcą każdą halloweenową imprezę!

Fot. Flickr / [url=https://www.flickr.com/photos/tourismnewbrunswick/4990681825/]New Brunswick Tourism[/url] / [url=https://creativecommons.org/licenses/by/2.0/]CC BY[/url]
Fot. Flickr / New Brunswick Tourism / CC BY
Organizując zabawę halloweenową dla dzieci musisz zadbać o mnóstwo szczegółów- tematyczne przebrania, przekąski, muzykę oraz o najważniejsze, żeby było naprawdę strasznie, a nie strasznie nudno! Pomogą ci w tym nasze propozycje zabaw, które rozruszałyby nawet mumię! Gotowi?

1. Spacer po pajęczej sieci – do tej zabawy potrzebny jest kawałek podłogi, taśma malarska i kilkanaście strasznych gadżetów- mogą to być zabawkowe pająki, małe dynie albo powycinane z papieru duchy. Najpierw taśmą malarską wyklejamy na podłodze wzór pajęczej sieci, następnie ustalamy start i metę na dwóch przeciwległych jej końcach. W różnych miejscach sieci układamy wybrane przez nas przeszkody. Zabawa polega na przejściu z jednej strony sieci do drugiej, ominięciu wszystkich przeszkód i zebraniu po drodze ustalonych fantów (np. zbieramy pająki, omijamy duchy). Uwaga, zawodnik, który spadnie z sieci musi zaczynać cały wyścig od nowa! Podczas halloweenowej imprezy, dzieci możemy podzielić na drużyny i mierzyć im czas przejścia przez sieć. Wszelkie modyfikacje zasad mile widziane!2. Taniec zamrażaniec- jest to halloweenowa wersja popularnej zabawy w której dzieci tańczą dopóki gra muzyka, a kiedy melodia się urywa muszą one zastygnąć bez ruchu w pozycji, w jakiej właśnie się znajdowały. W tej odsłonie zabawy, maluchy tańczą i przybierają pozy z różnymi tematycznymi gadżetami- małymi dyniami, pomarańczowymi i czarnymi serpentynami, pluszowymi pająkami itp.

3. Mumia- to zabawa, która sprawia niezwykle dużo radości. Dzieci dobierają się w pary (młodszym lepiej zaproponować podział na dwie drużyny) po czym dostają 2 rolki białego papieru toaletowego i zadanie, aby jak najszybciej zrobić z jednego z dzieci mumię. Ogromna dawka śmiechu gwarantowana!


4. Cukierek albo psikus- nie chodzi tu o chodzenie po domach, choć to na pewno jeden ze stałych punktów Halloween. Do przygotowania tej zabawy musimy zabrać się nieco wcześniej, ale za możemy zaangażować do pracy małych pomocników. Potrzebne nam będą puste puszki (po pomidorach, kukurydzy, farbie malarskiej, jakie tylko uda się wam zebrać) oraz piłeczki pingpongowe lub małe woreczki z grochem. Puszki obklejamy w różne straszliwe wzory (to idealne zadanie dla maluchów) a następnie wkładamy do nich po drobnej niespodziance- cukierku albo czymś co będzie tytułowym „psikusem” (temperówka, łyżeczka, orzech). Podczas zabawy ustawiamy puszki w podobnym ułożeniu jak kręgle, a dzieci prosimy o stanięcie w odpowiedniej odległości od puszek. Następnie maluchy kolejno rzucają do wybranych przez siebie puszek piłeczką albo woreczkiem. Każdy z nich ma trzy szanse. Osoba, której uda się trafić do puszki wygrywa znajdujący się w niej fant.5. Podaj dynię- graczy usadzamy w kółku, wszyscy oprócz jednej osoby dostają po małej dyni. Ich zadaniem jest podawanie sobie dyni dopóki gra muzyka. Kiedy muzyka niespodziewanie się urywa, gracz który został bez dynii w ręku opuszcza okrąg zabierając ze sobą jedno z warzyw. W każdej rundzie odpada kolejna osoba, zwycięzcą jest dziecko, któremu uda się zostać w okręgu do końca.

6. Wyścigi balonów- do tej zabawy potrzebne nam będą pomalowane w różne straszne wzory balony oraz miotła czarownicy. W mieszkaniu urządzamy tor przeszkód, przydatne mogą okazać się sznurki, krzesła czy stoliki. Następnie dzielimy dzieci na dwie drużyny. Zawody polegają na poprowadzeniu balona do końca toru i z powrotem za pomocą miotły. Gracz, który skończy trasę przekazuje miotłę następnej osobie z drużyny. Uwaga, balon może być przemieszczany tylko za pomocą miotły! Wygrywa drużyna, która pierwsza ukończy wyścig.

7. Halloweenowe kręgle- zasady gry w kręgle są wam na pewno znane, warto jednak przygotować tematyczną odmianę tej gry. Potrzebna będzie mała piłeczka (najlepiej pomarańczowa, którą da się przerobić markerem na dynię), kilka białych plastikowych butelek i wata. Butelki napełniamy watą po czym malujemy na nich oczy i usta ducha. W tak przygotowane kręgle celujemy naszą piłką-dynią.8. Ogon czarnego kota- na dużym brystolu wspólnie z dzieckiem rysujemy farbami czarnego kota bez ogona. Następnie z innego kawałka papieru wycinamy tyle kocich ogonów, ile gości planujemy na imprezie. Podczas zabawy, rysunek z kotem zawiśnie na ścianie, a dzieci kolejno z zawiązanymi oczami będą próbowały przyczepić koci ogon we właściwym miejscu. Pomocne mogą okazać się wskazówki innych. Do ogonów najlepiej przyczepić kawałki taśmy dwustronnej, jest to bezpieczniejszy wariant zabawy, niż przypinanie ich za pomocą pineski.

9. Halloweenowa historia- do zaproszeń, które dziecko rozda swoim znajomym, warto dołączyć początek strasznej historii oraz prośbę, żeby każdy z gości przygotował jej zakończenie. Dobrym sposobem na uspokojenie rozbieganych dzieci, będzie posadzenie ich w kółku i wspólne opowiadanie sobie wymyślonych przez nie zakończeń opowieści.

10. Powiedz co czujesz- jedna z najstraszniejszych i najbardziej ekscytujących zabaw. Do kilku takich samych miseczek wkładamy różne nietypowe w dotyku produkty spożywcze- mogą to być obrane winogrona, zimne nitki spaghetti, galaretka, małe kiełbaski, zamoczone w oleju żelki, kawałki tortilli. Następnie przykrywamy miski kawałkiem ciemnego materiału i opowiadamy dzieciom co się w nich znajduje- gałki oczne, mózg, obcięte palce, skóra, same okropności- brrr! Zadaniem dzieci jest zgadnięcie co naprawdę kryje się w miskach. Uwaga, mogą one jedynie dotykać produktów!
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...

KALENDARZ CIĄŻY

TYDZIEŃ PO TYGODNIU

PRZEDSZKOLAK

ROZWÓJ I WYCHOWANIE