Siatkarskie śpioszki w Katowicach

Mistrzowskie śpioszki znalazły już pierwszych właścicieli
Mistrzowskie śpioszki znalazły już pierwszych właścicieli fot. UM Katowice/mat. prasowe
Urząd Miasta w Katowicach, gdzie odbył się finał siatkarskiego mundialu, rozda specjalne biało-czerwone śpioszki. Trafiły one lub trafią do dzieci urodzonych w czasie siatkarskich Mistrzostw Świata. Ale nie tylko.

Niech wyrośnie nowe pokolenie siatkarzy!
Na śpioszkach zauważyć można logo siatkarskich Mistrzostw Świata oraz informację o tym, że finał mundialu odbył się w katowickim Spodku. Kolorystyka śpioszków utrzymana jest w tonacji biało-czerwonej Przy okazji śpioszki są alternatywą dla tradycyjnego podziału: na różowe ubrania dla dziewczynek i błękitne dla chłopców. Jak podaje serwis RMF24.pl, w Katowicach dziewczynki i chłopcy dostali dokładnie tak samo wyglądające śpioszki. Katowicki Urząd Miasta uznał po prostu, że biało-czerwone to w tej chwili najlepsze barwy dla wszystkich, bez względu na płeć.

Jest jeszcze szansa na śpioszki
W magazynach katowickiego magistratu jest jeszcze sporo śpioszków. Będą one rozdawane do końca roku. Co muszą zrobić, aby je dostać? Instrukcja jest krótka. W czasie rejestrowania dziecka w Urzędzie Stanu Cywilnego w Katowicach rodzice muszą wyrazić pisemną zgodę na przyjęcie prezentu. Jak podaje serwis mmsilesia.pl, rozdawnictwo śpioszków jest też formą nagrodzenia tych, którzy decydują się na powiększenie rodziny. Cytowana przez portal Joanna Górska z biura prasowego katowickiego Ratusza, w tym mieście od 2000 roku, w każdym kolejnym roku rodzi się coraz mniej dzieci. Wyraźnie mniej dzieci urodziło się w ubiegłym roku.

Moje dziecko też kibicowało!
Na forach internetowych już odezwali się rodzice z okolic Katowic. Dopytują oni, w jaki sposób mogą dostać biało-czerwone śpioszki. "Mój półtoraroczny syn razem ze mną oglądał wszystkie mecze reprezentacji Polski. Pięknie wyglądałby w takim ubranku. Ja używałam biało-czerwonego tuszu do rzęs" - napisała jedna z internautek. Ciekawostką jest fakt, że śpioszki w narodowych barwach otrzymali też mistrzowie świata, polscy siatkarze. Sądząc po tym, że bywają oni nazywani ojcami na medal, śpioszki mogą im się przydać.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...

KALENDARZ CIĄŻY

TYDZIEŃ PO TYGODNIU

PRZEDSZKOLAK

ROZWÓJ I WYCHOWANIE