Kubuś Puchatek nie będzie patronem placu zabaw. Przez politykę i brak majtek

Kubuś Puchatek nie będzie patronem placu zabaw. Przez politykę i brak majtek
Kubuś Puchatek nie będzie patronem placu zabaw. Przez politykę i brak majtek Fot. neftali77 / 123rf.com Zdjęcie Seryjne
Dla dzieci na całym świecie Kubuś Puchatek to symbol prawdziwego przyjaciela i szczęśliwego dzieciństwa. Natomiast dla radnych z Tuszyna, uosobienie zgorszenia i zwykła polityczna kiełbasa.

Politycy z Tuszyna (woj. Łódzkie), miasta w którym od dziesięciu lat obchodzi się urodziny Kubusia Puchatka zdecydowali, że miejski plac zabaw nie będzie nosił jego imienia. Jak twierdzą, Puchatek to postać kontrowersyjna: angielski miś nie nosił przecież bielizny, a twórca - Alan Aleksander Milne - miał problemy z tożsamością płciową i obciął sobie jądra. Zdaniem radnych, te fakty przekreślają Puchatka. Według nich zdecydowanie lepszy jest nasz polski Miś Uszatek, bo… nosi majtki.Na pomysł utytułowania placu zabaw imieniem animowanego bohatera wpadła, wspólnie z rodzicami z Tuszyna, radna Ewa Kostecka, która co roku organizuje w mieście cieszącą się popularnością imprezę urodzinową Puchatka. Koledzy z rady uważają, że ta inicjatywa to nic innego, jak jej sposób na wyborczy sukces.

Co o tym pomyśle sądzą najmłodsi mieszkańcy Tuszyna? Dzieci są zachwycone i na szczęście nie zwracają uwagi na polityczne przepychanki radnych. Kochają zarówno Kubusia, jak i Uszatka. Może to kolejny dowód na to, że to często dorośli powinni uczyć się od dzieci, a nie na odwrót.

Źródło: lodz.gazeta.pl
Trwa ładowanie komentarzy...