NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

BLOGI

 • Sardynki i mak, czyli dieta zdrowa dla zębów

  Systematyczne wizyty u stomatologa, w połączeniu z codzienną higieną jamy ustnej, to bez wątpienia podstawowe elementy profilaktyki chorób zębów. Niemniej, by mieć piękny uśmiech, należy pamiętać również o właściwym odżywianiu. Dowiedz się gdzie szukać największych pokładów wapnia i co wybrać, gdy mleko nie wchodzi w grę.

 • Na co zwracać uwagę przygotowując menu dla małego dziecka?

  Nie ma wątpliwości, że zaczynając gotowanie dla dziecka dopada nas wiele pytań. Zaczyna się już od rozszerzania diety: kiedy, jak? Trzymać się zalecanego schematu, czy traktować go bardzo wskazówkę? Wprowadzać gluten czy nie? Słoiczki czy gotowane w domu obiadki? BLW czy łyżeczka?...

 • Uderz w próchnicę odpowiednią dietą. Podpowiadamy, co jeść

  Statystyczny polski 12-latek ma ponad trzy zęby z próchnicą. Taki wynik oznacza, że nasze dzieci znajdują się w niechlubnej europejskiej czołówce. Dowiedz się, dlaczego częstotliwość spożywanych pokarmów ma znaczenie oraz jaka jest zdrowa alternatywa dla chipsów i batonów.

 • Sałata zamiast kotleta, czyli czym naprawdę jest dieta. Jak odchudzić się szybko, ale trwale?

  Jeden z poczytnych tygodników niedawno brutalnie uświadamiał nas prosto z okładki - my, Polacy, jesteśmy za grubi. Połowa z naszych rodaków boryka się z problemem nadprogramowych kilogramów, grubo ponad milion walczy z nadmierną otyłością.

 • Dlaczego polskie dzieci tyją?

  Według ostatnich obserwacji polskie dzieci tyją najszybciej w całej Europie. Aktualnie nadwaga lub otyłość dotyczy około 22% chłopców i 18% dziewczynek w szkołach podstawowych, a w gimnazjach odsetek ten jest nieco niższy, odpowiednio 15% i 12%. Wśród starszych uczniów nadmierną masę ciała posiada 17% chłopców i 10% dziewcząt. Dlaczego tak się dzieje? Przyczyn zwiększania się masy ciała jest niestety bardzo wiele. Diagnozę przeprowadza dietetyk i ekspert platformy zakupowej LokalnyRolnik.pl, Ewa Ceborska-Scheiterbauer.

 • Jak przekonać dziecko do dobrego odżywiania

  Nie od dziś wiadomo, że połączenie edukacji, w tym żywieniowej, z przygodą i atrakcyjnym bohaterem, z którym może utożsamiać się dziecko, daje mieszankę, która ma szanse wpłynąć na jego postawę.

 • Minimalizm i powolne życie na co dzień

  Dążenie do minimalizmu i życie w rytmie slow na co dzień to seria wyborów i decyzji we wszystkich sferach życia: co czytam, czego się pozbywam, co zachowuję, jak bawię się z dzieckiem. Dziś dzielę się z Wami trzema przykładami z mojego codziennego życia.