NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

 • Post 72 godziny - na czym polega i jakie są efekty?
  Nie jadłam przez 72 godziny. Zdradzę wam jak post wpłynął na moje ciało i... życie

  Post 72-godzinny, który przebyłam w ubiegłym tygodniu to nie jest kolejny magiczny sposób na odchudzenie. Jego głównym celem nie była utarta kilogramów, choć jest jednym ze skutków ubocznych. Nieprzyjmowanie posiłków miało za zadanie odpowiednio uregulować w moim organizmie poszczególne hormony (związane z łaknieniem leptynę, insulinę i adiponektynę) oraz zaszczepić odpowiednie nawyki. Czy się udało?

 • Czy ksiądz może odmówić udzielenia dziecku chrztu?
  Czy ksiądz może odmówić udzielenia dziecku chrztu? Tak! Duchowni wymieniają powody

  Czy ksiądz może odmówić dziecku udzielnie chrztu? Na to pytanie rodzice otrzymują często zawiłe odpowiedzi. Katoliccy duchowni mówią o "odłożeniu" chrztu. Wystarczy jednak prosty komunikat: Tak, ksiądz może odmówić udzielenia chrztu. Odmowa udzielenia chrztu dziecku to nie od dziś problematyczna kwestia. Jedni księża podejmą decyzję zgodnie z Kodeksem Prawa Kanonicznego i Katechizmem Kościoła Katolickiego, a ci bardziej lubiani zgodnie z własnym ludzkim sumieniem.

 • Szefowa FDDS o problemach dzieci i komisji ds. pedofilii
  Lockdown w dziecięcej głowie. Dziesiątki młodych ludzi dzwoniło po pomoc tuż przed samobójstwem

  "Nie wszyscy mają dobre skojarzenia z dzieciństwa” zaznaczył Marcin Zaborski, rozmawiając w RMF FM z Prezeską Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę dr Moniką Sajkowską. Szefowa fundacji na antenie poruszyła bardzo wiele ważnych dla dzieci kwestii, o które wraz z powolnym wychodzeniem z izolacji należy się zatroszczyć. Mowa nie tylko o hejcie, patotreściach czy dziecięcej psychiatrii, ale również o państwowej komisji ds. pedofilii, do której organizacja ma krytyczny stosunek.

 • Proste ćwiczenia na poprawę kondycji dla każdego
  Forma na lata, nie na lato. Proste, lecz nieoczywiste ćwiczenia, dzięki którym zawsze będziesz fit

  Okres letni to bardzo dobry czas na to, by poprawić swoją kondycję fizyczną. Nie zamierzamy jednak polecać wam od razu biegać po 10 km, a w weekendy chodzić na basen i wycieczki rowerowe. Wiemy, że nie każdy ma czas na taką ilość i intensywność aktywności w ciągu tygodnia. Dlatego zapytałam specjalistkę o korzyści płynące dla naszego zdrowia z prostych, ale niekoniecznie oczywistych ćwiczeń.

 • Niewidzialne dzieci - SOS Wioski Dziecięce z listem do MEN
  Nadeszła ostatnia szansa na uratowanie "znikających dzieci". Ten list musi przemówić do MEN

  O "niewidzialnych dzieciach", które wypadły z systemu edukacji mówi się od marca, gdy odwołano zajęcia w szkołach. Nauczycielom urwał się kontakt z wieloma uczniami i od kilku miesięcy nie otrzymali od nich żadnego znaku życia. W tej sprawie do MEN apelowało wiele organizacji. Jest czerwiec, jednak do tej pory nie podjęto żadnych kroków w tej sprawie. Tym razem SOS Wioski Dziecięce kierują do Dariusza Piontkowskiego list o niepokojącym zjawisku "znikających dzieci".

 • Premier czyta bajkę "Lokomotywa" na Dzień Dziecka
  Oto prezent na Dzień Dziecka od premiera. Internauci nie szczędzą uszczypliwości

  Dziś w sieci na dzieci czeka wiele niespodzianek z okazji ich dnia. Liczne konkursy, pokazy, spektakle przygotowują różne organizacje. Własną wersję Dnia Dziecka zorganizowała na swoim kanale YouTube również Kancelaria Premiera, a jedną z największych atrakcji online jest czytanie bajki przez premiera Mateusza Morawieckiego. Internauci nie szczędzą uszczypliwych komentarzy.

 • Test na IQ mowy ciała - czy wiesz jak rozpoznać kłamstwo i manipulację?
  Myślisz, że znasz się na ludziach? Zrób test na IQ mowy ciała i się przekonaj

  Dotychczas IQ kojarzyło nam się z poziomem inteligencji i sprawnością umysłu. Nadal oczywiście tak jest, jednak jeden z psychologów wyróżnił również IQ języka ciała. Można być mistrzem mowy niewerbalnej, ale uzyskując na tego typu teście mniej niż 60 punktów, należałoby przećwiczyć jeszcze pewne rzeczy.

 • Odżywianie a zdrowie. Jakich produktów nie jeść?
  Sięgasz po "comfort food"? Oto 5 pozornie zdrowych produktów, które negatywnie wpływają na nastrój

  Choć mamy coraz większą świadomość na temat jakości spożywanych produktów to na naszym talerzu ląduje mnóstwo dań, które z pozoru wydawać się mogą nieszkodliwe, wręcz zdrowe i pozytywnie wpływających na naszą kondycję. Okazuje się jednak, że wierzymy w mity... Oto 8 produktów, które obniżają nasz nastrój oraz koncentrację. I nie chodzi tu o pizzę czy hamburgery.

 • Śpisz z kołdrą czy bez - co jest lepsze na dobry sen?
  Śpisz z kołdrą czy bez? Oto co jest lepsze na dobry sen

  Wielu z nas, nie wyobraża położyć się do łóżka bez wcześniejszego wzięcia prysznica, a co dopiero bez kołdry. Próba zaśnięcia bez nakrycia często kończy się fiaskiem, a jeżeli jednak uda nam się zapaść w sen, to musimy być bardzo zmęczeni. Dlaczego wielu z nas nie może zasnąć bez kołdry?

 • Ile kosztuje utrzymanie dziecka - wydatki
  Obliczono, ile kosztuje pierwszy rok życia dziecka. Od tej kwoty może zakręcić się w głowie!

  Ile kosztuje bycie matką? Tylko matki to wiedzą. Do regularnych kosztów, jakie ponoszą za żywność, pieluchy czy ubranka należy doliczyć jeszcze wyposażenie w postaci łóżeczek, wózków, fotelików i innych sprzętów ułatwiających życie dziecku i jednocześnie bycie mamą. Obliczono, ile trzeba wydać w pierwszy rok.

O sobie

Pierwsze dziennikarskie szlify zdobywałam w liceum, pisząc do lokalnego pisma. Interesowali mnie ludzie i świat, więc ukończyłam licencjat ze stosunków międzynarodowych. W międzyczasie odbywałam stypendium na Uniwersytecie w Heidelbergu. Później rozpoczęłam magisterkę z dziennikarstwa, na którym wszyscy mówili, że nikt z nas nie zostanie dziennikarzem. Dlatego zostałam dziennikarką i piszę o sprawach ważnych dla dzieci i rodziców. Prywatnie biegam i tworzę scenariusze z nadzieją na ekranizację.