NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

 • Woda z kranu i odpowiedni filtr to najlepsze rozwiązanie na codzienne nawadnianie organizmu. Wystarczy dobry dzbanek filtrujący i możesz cieszyć się czystą wodą bez ograniczeń.
  Jak zapewnić dziecku odpowiednie nawodnienie - tak, żeby mu pomóc, a nie zaszkodzić? Poznaj kilka faktów

  Nasz organizm w 75% składa się z wody. Powszechnie wiadomo, że dorosły człowiek powinien przyjmować ok. 2l płynów dziennie. Jak jednak sytuacja wygląda u dzieci? Kiedy zacząć nawadniać malucha? Jaką wodę wybrać? Dlaczego zimą możemy czuć większe pragnienie? Dowiedz się i zacznij wyrabiać zdrowe nawyki.

 • Na tym nie warto oszczędzać. Podpowiadamy, jak wybierać ubezpieczenie szkolne

  Szkoła ma być ostoją bezpieczeństwa. Tak o niej myślimy, gdy nasze dzieci podczas długich godzin lekcyjnych przebywają poza naszą kontrolą. Choć ufamy nauczycielom, ich doświadczeniu pedagogicznemu i metodom opieki nad uczniami, musimy mieć jednak świadomość, że wszystko się może zdarzyć, bo jak wiadomo, wypadki chodzą po ludziach, a więc i uczniach. Dlatego nie zaszkodzi zainteresować się tym, jak najlepiej zainwestować w ubezpieczenie spędzającej czas w szkolnych murach pociechy.

 • Dzieci cierpiące na wszawice głowową, często bywają dyskryminowane - niesłusznie. Wszy nie wybierają żywiciela ze względu na brak higieny, to mit.
  Nie daj się oszukać, że dotyka to tylko zaniedbanych dzieci. Twojemu też to grozi

  Jesteśmy coraz bardziej wykształceni i świadomi, ale niektóre tematy mimo wszystko budzą w nas stereotypowe odczucia. Nie rozmawiamy o niewygodnych sprawach i podtrzymujemy zjawisko tabu. Mity, które powstały w czasach głębokiego PRL-u, cały czas są obecne w naszej świadomości. Dziś rozwiejemy te dotyczące wszawicy u dzieci.

 • Wszawica głowowa - wstydliwy problem, który łatwo okiełznać.
  Uważaj, twoje dziecko może je przynieść ze sobą z przedszkola. Powiedz wszom: stop

  Co roku wraz z rozpoczęciem roku szkolnego i zbliżającą się jesienią powraca ten sam temat: wszy u dzieci. Jak sobie z nimi radzić? Czym jest wszawica? Czy jest to groźna choroba? Warto już teraz dowiedzieć się więcej na ten temat, dlatego krok po kroku wyjaśniamy jak zapobiegać zarażeniu i jak leczyć.

 • Na twoje dziecko czeka podróż w świat dzikiej przyrody. Nie musicie wyjeżdżać z miasta

  Rozrywka i edukacja w jednym - to jest coś, co my rodzice lubimy najbardziej. Z okazji Międzynarodowego Dnia Zwierząt wszystkim rodzicom i dzieciom polecamy wybrać się do kina. Czeka tam na was projekt, za którym stoi Best Film we współpracy z BBC Earth.

 • Austriacki region Serfaus-Fiss-Ladis to miejsce, które spełni oczekiwania całej rodziny.
  Ferie zimowe? Zaplanuj je już dziś

  Idealny urlop zimowy to przede wszystkim wybór dobrej lokalizacji. Jeżeli wybieramy się całą rodziną, miejsce musi sprostać różnym oczekiwaniom. My - dorośli chcemy odpocząć i poszaleć na stoku, dzieci potrzebują innych rozrywek i dobrej szkółki narciarskiej. Mnie oczarowało miejsce, gdzie możesz poczuć, czym są udane ferie. Dogodny teren i ludzie, którzy wesprą w każdej kwestii i pomogą spełnić zachcianki. Przed wami zimowe Eldorado.

 • Mamo, nie tylko ty chcesz być modna jesienią. Poznaj trendy szkolne 2017

  Nasze gusta kształtują się już od najmłodszych lat. Młodzi ludzie obserwują nas i rówieśników, jeśli podoba im się to, co widzą - też chcą to mieć. Ogromny wpływ ma na nich też popkultura. Powrót do szkoły to już nie tylko czaderskie plecaki, wielofunkcyjne piórniki, kolorowe zeszyty i pachnące długopisy. Dzieciaki chcą wyglądać ładnie, nam zależy, aby ich outfit był wygodny i dobrej jakości. Pozwólmy im bawić się modą.