NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

 • Materiały [url=http://www.izz.waw.pl/pl/strona-gowna/3-aktualnoci/aktualnoci/555-naukowcy-zmodyfikowali-zalecenia-dotyczace-zdrowego-zywienia]Instytutu Żywności i Żywienia[/url]
  Zmiany w piramidzie żywienia. Eksperci mówią, co należy jeść, żeby być zdrowym - będziesz zaskoczony!

  Ludzie zaczęli doceniać wpływ odpowiedniego odżywiania się i aktywności ruchowej na zdrowie i samopoczucie. Na całym niemal świecie trwa moda na bycie fit, dbanie o swoją formę, kondycję fizyczną i dietę. Ułatwić nam to trudne zadanie mogą eksperci z Instytutu Żywności i Żywienia, którzy podczas I Kongresu Żywnościowego w Warszawie zaprezentowali nową, ulepszoną wersję Piramidy Zdrowego Żywienia.

 • Fot. longleanna/ [url=https://pixabay.com/pl/rodzina-matka-c%C3%B3rka-kobiety-kobiet-515530/]Pixabay[/url] / [url=https://pixabay.com/pl/service/terms/#usage]CC0 Public Domain[/url] Kocham matkę, ale jako człowieka wole teściową
  Kocham swoją matkę, ale… wolę teściową! Czy relacje z matką partnera zawsze muszą być trudne?

  "Czym różni się Yeti od dobrej teściowej? Yeti już widziano."

 • Copyright: yarruta / 123RF Stock Photo
  "Drugie dziecko to oczywistość" kontra "nie chcę więcej dzieci". Kto ma rację?

  Dłuższe urlopy, becikowe, 500 złotych na dziecko, ulgi podatkowe- sposobów na zachęcenie obywateli do prokreacji i zwiększenia przyrostu naturalnego jest wiele, ale czy decyzja o kolejnym dziecku zawsze zależna jest tylko od finansów i stabilności na rynku pracy?

 • Screen z You Tube/ BuzzFeedVideo
  Pamiętacie swoją pierwszą kawę? Oto reakcje dzieciaków na zetknięcie z "małą czarną"

  Kawa - wynalazek bogów! Wielu z nas nie wyobraża sobie poranka bez dawki kofeiny, która pobudza nas do życia i pozwala na normalne funkcjonowanie. Już sam zapach świeżo zaparzonej "małej czarnej" urzeka i zachwyca. Ale do tego, by cieszyć się kawowym smakiem trzeba dorosnąć - potwierdza to mały eksperyment przeprowadzony wśród amerykańskich dzieciaków przez portal Buzz Feed.

 • Fot. Screen z Facebooka [url=https://www.facebook.com/emmajeanphotographictales/?fref=nf] Emma Jean Photography[/url] / Pępowina ułożona w słowo "love" wyraźnie pokazuje miłość między matką a dzieckiem
  Niesamowta więź między matką a dzieckiem ujęta na jednej fotografii. Zobaczcie koniecznie

  Pępowina to pierwszy namacalny związek pomiędzy matką a dzieckiem. Przez cały okres ciąży to właśnie ona, wraz z łożyskiem, dostarczają maluszkowi wszystkiego, czego potrzebuje do rozwoju. Niesamowite zdjęcie małej Harper, zrobione tuż po jej narodzinach, jasno i wyraźnie pokazuje nam owo połączenie i zależność dziecka od jego matki oraz miłość, której nie da się opisać słowami.

 • Screen z You Tube
  Jak ogłosić, że spodziewacie się dziecka? Ta para wpadła na pomysł rodem z horroru

  Zabawne, intrygujące i kreatywne zdjęcia oznajmiające wszystkim "będziemy mieć dziecko!" już niedługo mogą okazać się niewystarczające. Małżeństwo z New Jersey, Matt i Alyssa Mac Millan, postanowiło pójść o krok dalej i nakręciło trailer zapowiadający przyjście na świat ich pierwszego potomka.

 • Fot. tookapic/ [url=https://pixabay.com/pl/ch%C5%82opiec-dziecko-m%C4%99%C5%BCczyzna-931817/]Pixabay[/url] / [url=https://pixabay.com/pl/service/terms/#usage]CC0 Public Domain[/url] Z pewnymi rzeczami nie można wygrać
  Publiczne upokorzenia i wczesne poranki. Czyli 10 najgorszych rzeczy, które musi przeżyć rodzic

  Bycie rodzicem to coś niesamowitego, dające ogromną satysfakcją przeżycie, coś uruchamiającego takie pokłady uczuć, jakich nikt się nie spodziewał. Ale nie tylko to, bądźmy szczerzy. Czasami to pole bitwy (albo regularna wojna), nieustanny test naszych nerwów i cierpliwości, więzienie z małoletnim klawiszem, albo całosezonowy szpital, gdy przychodzi okres jesienno-zimowy. Możemy narzekać, możemy próbować zmienić stan rzeczy, ale prawda jest jedna - z pewnymi kwestiami lepiej jest się po prostu pogodzić i przyjąć je takimi, jaki są. Ostatecznie i tak nie mamy na nie wpływu.

 • Fot. Pixabay / [url=https://pixabay.com/pl/okulary-opieczone-pozdro-alkohol-919071/] Unsplash [/url] / [url=https://pixabay.com/pl/service/terms/#usage] CC0 Public Domain [/url]
  Kto biednemu zabroni żyć bogato! Luksus zależy od naszego podejścia, a nie zasobności portfela

  Oglądając telewizję i przeglądając internet można czasami pozazdrościć innym luksusów, którymi się otaczają i przyjemności, które są częścią ich codziennego życia. Zamiast jednak smutno spoglądać na drogie, modne stroje celebrytek i wzdychać na widok bajecznie urządzonego mieszkania serialowej bohaterki, wprowadźmy przyjemności i odrobinę luksusu we własne życie - wcale nie trzeba do tego wielkich pieniędzy, wystarczy zmiana naszego podejścia! Początek roku to znakomita okazja na wdrożenie w życie nowych nawyków.

 • Fot. edusoft/ [url=https://pixabay.com/pl/strona-raut-szwedzki-st%C3%B3%C5%82-jedzenie-786921/]Pixabay[/url] / [url=https://pixabay.com/pl/service/terms/#usage]CC0 Public Domain[/url] Nie trzeba wielu godzin w kuchni by zachwycić gości
  Szybkie i smaczne sylwestrowe przekąski dla zapracowanych - zabłyśnij nie tylko szałowym strojem!

  Po świątecznych biesiadach i kulinarnej rozpuście trudno jest myśleć nam o jedzeniu, ale sylwestrowa zabawa coraz bliżej i czas najwyższy zaplanować menu. Z jednej strony nikt nie ma ochoty stać przy garach godzinami, z drugiej chciałoby się pokazać z jak najlepszej strony i zaimponować zaproszonym gościom. Chipsy, kanapki, kabanosy i deska serów to zdecydowanie za mało! Przybywamy więc z pomocą - oto kilka pomysłów na szybkie i smaczne przekąski, które z pewnością zasmakują twoim sylwestrowym gościom.

 • Fot. Screen z Facebooka
  Nowy patent na bezpieczne spanie z niemowlakiem. Tego jeszcze nie widzieliście!

  Spanie z niemowlakiem ma zapewne tyle samo zwolenników, co przeciwników. Z jednej strony mamy bliskość z rodzicem, tworzenie więzi i po prostu wygodę płynącą z łatwego dostępu do malucha, z drugiej chodzi o bezpieczeństwo pociechy i komfort zarówno nowonarodzonego dziecka, jak i jego mamy. Istnieje jednak rozwiązanie pozwalające na bezpieczniejsze i dużo wygodniejsze spanie z maluszkiem.