NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

 • Fot. Pixabay / [url=https://pixabay.com/pl/kobieta-praca-%C5%82%C3%B3%C5%BCko-laptop-731894/]stokpic[/url] / [url=https://pixabay.com/pl/service/terms/#usage]CC0 Public Domain[/url]
  Pranie, sprzątanie, gotowanie, praca, dziecko - czyli mama w domu. 4 zasady ułatwiające życie

  Coraz więcej mam łączy karierę zawodową z obowiązkami domowymi, decydując się na pracę zdalną, z domu. Jest to karkołomne zadanie, przede wszystkim ze względu na ogrom czynności do wykonania, no i mało sprzyjające warunki. Można stracić głowę! Żeby nasza praca w domu była naprawdę efektywna, powinnyśmy wziąć sobie do serca kilka zasad dotyczących organizacji całego tego przedsięwzięcia.

 • Fot. Flickr / [url= http://bit.ly/1FDDMvT ]Dave C [/url] /[url=http://bit.ly/CC-BY-SA-2]CC BY-SA[/url]
  Gdy pojawia się dziecko, kończy się pewien etap i zaczyna się kryzys. 8 sposobów na uratowanie związku

  Kiedy zostajesz rodzicem, cały swój czas i energię poświęcasz nowemu członkowi rodziny. Jeśli to nie Ty zostajesz z dzieckiem w domu, koncentrujesz się na odnalezieniu harmonii między życiem zawodowym a pracą. Wiele par, stara się przetrwać tę nową sytuację rezygnując ze wszystkich swoich dotychczasowych zwyczajów. Koniec ze wspólnymi wyjściami, kinem we dwoje, a nawet spacerami... Teraz koncentrują się tylko na dziecku. Prędzej czy później odbije się to na związku.

 • Dziecko leży na kanapie? Zmień to. Obowiązki domowe 3-latka.
  Nie wychowuj lenia! Bierz kartkę i pisz - oto lista obowiązków domowych dopasowana do wieku dziecka

  Od najmłodszego wieku maluch może i powinien pomagać nam w drobnych obowiązkach domowych. Należy go jedynie odpowiednio do tego zachęcić. Dziecko szybko uczy się, że życie polega w dużej mierze na współpracy z innymi. Oto lista obowiązków dziecka z podziałem na wiek.

 • Prawo autorskie: itsmejust / 123RF Zdjęcie Seryjne
  Jak wychować córkę na pewną siebie kobietę? To zadanie należy do ojca

  Rola taty w wychowaniu córki jest bezdyskusyjna, a jednak, w wielu rodzinach ciągle jeszcze sprowadza się do kilku stereotypów. Tata albo jest zakochany w córeczce, ale tak naprawdę nieobecny w jej życiu, albo też nie radzi sobie z relacją z dziewczynką, która za chwilę stanie się młodą kobietą. Ojcowie często nie potrafią dać dziecku tyle ciepła i uczucia, ile powinno ono od nich otrzymać. A przecież to właśnie tata jest dla córki pierwszym wzorem mężczyzny w rodzinie. Często, w dorosłym życiu wybieramy partnerów, którzy w jakiś sposób nam naszego ojca przypominają i nie zawsze kończy się to dla nas szczęśliwie...

 • Fot. Pixabay / [url=https://pixabay.com/pl/dziecko-ch%C5%82opiec-za-toddler-164257/]PublicDomainPictures[url] / [url=https://pixabay.com/pl/service/terms/#usage]CC0 Public Domain[/url]
  Relacja między matką i synem. To ona stanowi podstawę udanego związku mężczyzny w dorosłym życiu

  Relacje między matką a synem, wbrew stereotypowym opiniom wcale nie należą do najłatwiejszych. Co więcej, mają ogromny wpływ na całe dorosłe życie mężczyzny, jego relacje z kobietami, a takżę rolę jaką przyjmie w swojej własnej rodzinie jako mąż i ojciec. Warto więc z dystansu przyjrzeć się swojej postawie rodzicielskiej. Czy, jako mama nie jestem zbyt opiekuńcza w stosunku do mojego syna? A może jestem zbyt zaborcza?

 • Prawo autorskie: olegdudko / 123RF Zdjęcie Seryjne
  Wiesz w jakim wieku dzieci zaczynają kłamać? "To nie ja mamo!" - jak reagować, gdy złapiemy je na oszukiwaniu

  Złapanie dziecka na kłamstwie jest zazwyczaj dla rodzica nieprzyjemną niespodzianką. Mówiąc „kłamtswo” nie mam tu na myśli historii o zmyślonym przyjacielu, czy fantazji opowiadanych przed zaśnięciem. Myślę o sytuacji, w której dziecko świadomie wprowadza nas w błąd, mija się z prawdą by zyskać konkretną korzyść lub uniknąć jakiś konsekwencji. Większość dzieci skłamie choć raz, na różnych etapach rozwoju.

 • Prawo autorskie: anetlanda / 123RF Zdjęcie Seryjne
  On powoduje, że czujesz się winna? 5 sygnałów, które świadczą o tym, że partner tobą manipuluje

  Związek z partnerem, który Tobą manipuluje należy do wyjątkowo niebezpiecznych relacji. Jeśli Twoja druga połowa świadomie, z egosistycznych pobudek próbuje wpłynąć na Twoje zachowanie, pragnienia, sposób myślenia, a nawet poczucie wartości – powinnaś poważnie przemyśleć ten układ. Spójrz na swój związek z dystansem, nie jest łatwo rozpoznać manipulatora. Weź pod uwagę kilka przesłanek, które świadczą o tym, że możesz tkwić w takiej niezdrowej relacji.

 • Fot. Flickr / [url= http://bit.ly/1WgczDE ]Valentina Yachichurova[/url] / [ url=http://bit.ly/CC-BY-SA-2]CC BY-SA[/url]
  Jak wybrać imię dla swojego dziecka. Kilka praktycznych wskazówek

  Jak wybrać odpowiednie imię dla naszego dziecka? Możliwości jest mnóstwo, a my planując ciążę mamy już często w głowie listę ulubionych propozycji. Wyobrażamy sobie małego Wojtusia, Kajtka czy Zosię i zastanawiamy się, czy to imię pasuje do naszego malucha. Wybór jest ogromny, wcale nie jest łatwo, zwłaszcza jeśli cała rodzina życzliwie próbuje ułatwić nam zadanie. Zdarza się, że w powietrzu wisi awantura, bo „rodzinna tradycja” nakazuje nam nadanie maluchowi imienia pradziadka, które wcale nam się nie podoba...

 • Prawo autorskie: wernerimages / 123RF Zdjęcie Seryjne
  Co odkryłam dzięki macierzyństwu? Przede wszystkim bycie mamą zmienia i uczy nas, że nie ma rzeczy niemożliwych

  Macierzyństwo, prócz ogromu szczęścia, wielu skrajnych emocji i wiadomych życiowych komplikacji niesie ze sobą coś jeszcze. Wiele z nas, zostając mamą ma szansę odryć w sobie mnóstwo nowych umiejętności i talentów, które, gdy tylko wymaga tego od nas sytuacja, ujawniają się jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki. Być może, gdybyśmy mamami nie zostały, nie podjęłybyśmy kilku wyzwań, nie spróbowałybyśmy sięgnąć po nieosiągalne? Dziś nie ma dla nas rzeczy niemożliwych.

 • Prawo autorskie: suravid / 123RF Zdjęcie Seryjne
  Zabawa, karmienie, ubieranie - tylko mama. Znasz to? Wypróbuj 5 sztuczek na "pozbycie" się dziecka

  „Nie, nie Ty! Mamusia!”. Usłyszeliście takie zdanie z ust Waszego dziecka? Sporadycznie zdarza się wypowiedzieć je każdemu maluchowi. Czasami jednak dziecko wyraźnie faworyzuje jednego z rodziców. Najczęściej następuje to około drugiego roku życia i może trwać do piątych, szóstych urodzin. Niektóre dzieci wybierają ulubionych rodziców na zmianę: mają okresy bezwzględnej miłości tylko do mamy, jakiś czas później uznają tylko tatę.