O autorze
Kobieta fatalna. Matka. Nieprzewidywalna. Autorytatywna. Kulejąca perfekcjonistka. Niewykluczone, że jest też złą żoną. Przeklęta różnymi talentami, które przynoszą jej satysfakcję.
Femme fatale na Facebooku

Lepszy czuły drań niż rozgotowane kluchy! Dlaczego kobiety wołają: "Gdzie ci mężczyźni?!"

Fot. Tookapic /[url=https://tookapic.com/pawelkadysz/2619-on-the-road]Paweł Kadysz [/url] / [url=http://bit.ly/CC0-PD]CC0 Public Domain[/url]
Fot. Tookapic /Paweł Kadysz / CC0 Public Domain

Dlaczego kobiety kochają drani - pyta moja blogowa koleżanka Gosia Ohme? I odpowiada. A lista jest imponująca. Wszystko byłoby w porządku, jeśli na początku tego drania zdefiniujemy.


Drań - zły, to ten bandzior, nieczuły, nie znający empatii, egoista, pępek świata, despota. Ja stawiam inną definicję drania. My kochamy niegrzecznych chłopców z dobrych domów. Tych którzy nam imponują, kuszą i uwodzą swoją niedostępnością.

Podobno kobiety lgną do tak zwanych samców alfa, tyle że w dzisiejszych czasach nasz "goryl" zamienił dużą klatę, na władzę. Pięść na wpływy (nie tylko te zawodowo), on potrafi wpływać, urzekać, imponować, jest pewien. Czy nas to kręci, skoro marzymy o "dupku", a wiążemy się z Panem Misiaczkiem? Pan zły potrafi ranić.

No cóż, na początku warto odpowiedzieć sobie na pytanie: czy wolimy zakłóć się w palec kolczastą różą, czy wdepnąć w wyżutą gumę (która strasznie nas będzie denerwować, gdy tak łatwo nie odejdzie od podeszwy).
Ja wybieram opcję Czuły drań. A jaki On jest? Tu doskonale sprawdzi się klucz użyty przez Gosię Ohme:

1) Nie jest zbyt wylewny. Może i nie gada tyle, ile byśmy chciały. Ale też nie spędza całych godzin na wypłakiwaniu sobie oczu nad swoim losem.

2) Skupiony na sobie i swoich potrzebach.Tak, ma też wady. Ale ten idealny potrafi skupić i na swoich, i na moich potrzebach.

3) Silny. Ma gdzieś opinie innych.To nie do końca prawda, lubi za takiego uchodzić, a my też to trochę lubimy. Lubimy się wtulać w jego siłę. Nie lubimy, gdy mężczyzna na każdym kroku okazuje słabość. Tak naprawdę wiemy, że trochę tej siły - my zbudowałyśmy.

4) Zwycięzca. Lubi rywalizację i lubi wygrywać.Nie zawsze mu się to udaje. Ale kochamy jego ambicję. Nie ma nic gorszego niż facet bez ambicji, ten który wiecznie odpowiada “nie wiem”, “nie da się”, “nie umiem”.

5) Kocha ryzyko. Szalony.Przez te wszystkie lata, nadal potrafi cię zaskoczyć w łóżku, zorganizować wypad na miasto pełen emocji, czasem czujemy się z nim jak nastolatki. To nie znaczy, że jest całkowicie pozbawiony cechy zwanej: odpowiedzialnością.

6) Interesujący wygląd. Jeśli nie ładny, to męski. Tatuaż i blizny na porządku dziennym. Na pewno. Ale blizny i tatuaże nie są wyposażeniu standardowym. Przede wszystkim jest męski i potrafi swoją męskością na nas zagrać. Naprawdę wystarczy czasem dwudniowy zarost, lub zwykła dbałość i brak ciąży spożywczej! Oj, to nas kręci.

7) Mówi, co myśli. Jest szczery, nawet jeśli jest to raniące.Często to bardzo ułatwia nam budowanie relacji, nie przytakuje durnie, żeby mieć święty spokój - żeby za dziesięć lat obudzić się i nienawidzić nas, za własne nieudane życie. Czasem rani - my też.

8) Nie przepada za romantycznymi historiami. Jeśli już wysili się na romantyczną kolację - to znaczy naprawdę wiele. Ale przynajmniej nie kupuje nas fałszywymi kwiatami. Jeśli jasno powiemy mu, czego nam potrzeba - z pewnością jego męska ambicja się wysili.

9) Seksualny macho, który porwie każda kobietę. Nie potrzebuje do tego żadnej scenografii. Może być to polana leśna albo damska toaleta w centrum handlowym.O tak! Nie rzuci nas dla raportu dla szefa, z powodu stresu w pracy, z nudy. Zadba o nasze łóżko. Nasza satysfakcja jest dla niego wyzwaniem. Nie musimy ciągle dokładać do ognia, czujemy się przy nim atrakcyjne.

10) Nie przepada za zwierzeniami. Trudno, nie musi plotkować z nami o butach i seksie na pierwszej randce koleżanki z pracy. Od tego są przyjaciółki. Z nim możemy pogadać o innych rzeczach, naszych.

11) Jest raczej ze stereotypowym podziałem ról. Uważa, że pewnych rzeczy nie wypada facetom robić.Ale nie kłamie, docenia, jeśli kocha swoją kobietę, jest gotów na ustępstwa, sam też ma wiele do zaoferowania.

12) Kocha piękne kobiety i nie ukrywa tego. Mówi, że zazdrość to uczucie, które ją wyniszcza.Ale nie zachowuje się ostentacyjnie. Widać, że jego postawa wynika raczej z niewiedzy, braku umiejętności wczucia się w drugą stronę, jest wierny. Nie jest zazdrosny o każdego kolegę w pracy i samotne wyjście na imprezę z przyjaciółkami.

13) Nie wierzy w terapię. To jego dużą wada. Jednak nie udaje, że nie ma problemu - raczej ambicja każe mu samodzielnie rozwiązać problem.

14) Interesują go gadżety, choć pogardza snobizmem. Ale uwielbia drogie auta i nowoczesną technologię.Wie, że my kochamy buty, kosmetyki i ładną bieliznę. Jest sprawiedliwy - jeżeli bawi się swoimi zabawkami, nie ma pretensji o nasze. Jednocześnie nie jest uzależniony od przedmiotów, jest stu-procentowym facetem - może ogolić się brzytwą, jeśli siądą mu baterie w maszynce. Nie jest technologiczną sierotą, uzależnioną od miliona pomocy naukowych

15) Kocha, ale uważa, że nie trzeba tego wciąż przypominać. Nie mówi co pięć sekund “Kocham Cię”, ale nigdy nie sprawi, że przestaniesz to czuć. Nawet, gdy się pokłócicie, on nadal ma na ciebie ochotę.

I co, skusiłybyście się na takiego faceta?
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
0 0Wyprawka dla noworodka - co kupić dla dziecka? Pełna lista
0 0Genialny patent na sen dla mam. Tego mogą nam pozazdrościć nasze babcie!