Niebezpieczne zaburzenie stało się modnym trendem w generacji Z. Ekspertki ostrzegają

Marta Kabulska
21 stycznia 2025, 11:17 • 1 minuta czytania
Jedne z najniebezpieczniejszych, a jednocześnie najbardziej nierozumianych zaburzeń psychicznych. W naszym nowym odcinku podcastu rozmawiamy z ekspertkami, które wspierają osoby zmagające się z problemami żywieniowymi.
Świadomości społeczna wciąż nie nadąża za skalą problemu. 123rf
Więcej ciekawych artykułów znajdziesz na stronie głównej

W trakcie szczerej rozmowy z psycholożkami i psychoterapeutkami Katarzyną Kucewicz oraz Pauliną Pupiałło (autorką warsztatów dla kobiet "Moje miejsce") demaskujemy mity na temat zaburzeń odżywiania, które wciąż są traktowane jako problem głównie fizyczny. Nasze rozmówczynie wskazują, że za tymi chorobami kryją się głębokie problemy psychologiczne – nie tylko związane z niską samooceną, ale także z trudnymi emocjami, niewłaściwymi wzorcami relacji czy brakiem odpowiedniego wsparcia.

Ten podcast to obowiązkowa pozycja dla każdego, kto chce zrozumieć, dlaczego zaburzenia odżywiania wciąż pozostają jednymi z najbardziej niebezpiecznych chorób psychicznych, a jednocześnie tak rzadko się o nich mówi. To także ważny głos w sprawie świadomości społecznej, która wciąż nie nadąża za skalą problemu.

Jeśli kiedykolwiek zastanawialiście się, jak rozpoznać pierwsze symptomy u siebie lub u bliskich, jak rozmawiać o problemach związanych z jedzeniem lub jak wspierać osoby w trakcie leczenia, ten odcinek jest dla was.

Zainspirujcie się doświadczeniem i wiedzą ekspertek, które otwarcie mówią o trudnościach, ale i o nadziei na zdrowie. Posłuchajcie i pomóżcie nam szerzyć świadomość – bo zaburzenia odżywiania to temat, którego nie można ignorować.