Trudne? Każdy, kto ukończył podstawówkę, bez problemu powinien sobie poradzić
Pamiętasz wszystkie największe rzeki świata, imiona bohaterów "Akademii Pana Kleksa", wzór na prędkość czy kolejność wykonywania działań? W zależności od tego, czym zajęliśmy się w dorosłym życiu, jedne rzeczy pamiętamy lepiej, inne gdzieś nam zupełnie umknęły. Część nawet z perspektywy czasu może wydać się zbędna, ale tak nie jest!
Nauka to potęgi klucz
Wiele osób nie pała miłością do matematyki, ale warto pamiętać, że to królowa nauk, dzięki której nie tylko potrafimy dodawać i odejmować. Ta dziedzina uczy zarówno logicznego, jak i abstrakcyjnego myślenia oraz wszechstronnie rozwija umysł. Dlatego nawet jeśli wolisz zagadnienia humanistyczne, to warto czasem wrócić do rozwiązywania matematycznych zadań. Świetnym treningiem są wszelkie łamigłówki lub proste działania.
Mamy dla ciebie niezbyt skomplikowane wyzwanie, z którym poradzi sobie każdy uczeń starszych klas szkoły podstawowej. Bez tej wiedzy zakończenie szkoły podstawowej jest w zasadzie niemożliwe. A ty dasz radę podać prawidłowy wynik?
Są ułamki, nawiasy i mnożenie. Rusz głową i przypomnij sobie, w jakiej kolejności wykonuje się poszczególne działania. Tylko że najpewniej to nie to będzie dla ciebie największym wyznaniem.
Rozwiązanie działania
Nie zniechęcaj się widokiem ułamków. Pamiętaj, że kreska ułamkowa to nic innego jak dzielnie, dlatego nasze równianie można zapisać także w następujący sposób:
[(2+4)÷3]+7×9=?
W następnej kolejności należy wykonać mnożenie i dzielenie a na końcu dodawanie, czyli:
(6÷3)+(7×9)=?
I tu może pojawić się największe wyzwanie, bo podobnie jak umykają wzory i różne matematyczne zasady, tak samo jakoś tabliczka mnożenia również płowieje. Jednak jeśli przypomni ci się, ile to 7×9, szybko podasz prawidłową odpowiedź!
Nie możesz sobie przypomnieć? Na naszej stronie znajdziesz sprytny trik, by bez większego problemu mnożyć przez 9.
(6÷3)+(7×9)=?
2+63=65
Prawidłowa odpowiedź to a – 65.
Czytaj także: https://mamadu.pl/179743,rozwiazanie-tej-zagadke-wcale-nie-jest-oczywiste-dzieci-odpowiadaja-w-mig