Wspierają mnie, choć o tym nie wiedzą. Konta tych matek warto mieć w zasięgu oczu

Magdalena Woźniak
26 maja 2023, 13:06 • 1 minuta czytania
Internet jest naszą współczesną wspólnotą, wioską, jedyną, jaka nam pozostała. Można mieć to bardziej lub mniej poukładane w zgodzie ze sobą, jednak trudno powiedzieć z całą pewnością, że nie można znaleźć w nim treści i ludzi wartościowych. Ja znalazłam, obserwuję kobiety i matki, które są dla mnie wspierające, nawet jeśli o tym nie wiedzą. Są silne, mądre, wrażliwe, piękne, słabe, zmęczone, ludzkie.
Internet stał się jedyną dostępną dla nas wioską. Pexels.com
Więcej ciekawych artykułów znajdziesz na stronie głównej

Nadzieja

Dorota Groyecka jest mamą małej Nadziei, dziennikarką. Trudno mi dobrać słowa, by opisać, z jaką mierzą się traumą, ale również na to, by opisać, w jak czuły, piękny sposób się nią dzielą i się z nią mierzą. Dorota jest wrażliwa, delikatna, pisze niesamowicie. A Nadzieja? Przepadam, za każdym razem, kiedy publikują film z jej śmiechem. To jest dziecko, z którym śmieje się cały kosmos.


Dystans

Aleksandra Domańska jest matką Ariela, aktorką. Kiedy o niej myślę, w mojej głowie układają się dwa słowa: dystans i wolność. Ola ma otulające poczucie humoru, dystans do siebie, do świata, a przy tym dużo kobiecej miękkości. Kiedy jest zła, klnie, kiedy dzieli się czymś dobrym, cała jej twarz rozświetlona jest życiową energią. O, jest w niej bardzo dużo życia. I bardzo dużo prawdy o tym, że stawanie się matką to intensywny, długotrwały proces.

Siła

Aleksandra Utracka-Skoczeń jest artystką, matką dwóch dziewczynek: Nastki i Tosi. To głównie o tej drugiej pisze, wydała nawet książkę o tym, że nie poddała się, słysząc trudną diagnozę. Jej posty są pełne mądrości, takiego subtelnego podmuchu, który popycha nas do przodu. Mówi: "Przesyłaj w stronę swojego dziecka dobro, dobre intencje, dobre myśli. Ono to czuje".

Matka-siłaczka, nie poddaje się, choć nie zawsze spotyka ludzi, którzy dzielą tę samą wrażliwość. A jej głos… cóż, powinniście to państwo, sami zobaczyć:

Wolność

Agnieszki Szpili nie trzeba nikomu przedstawiać. Orędowniczka osób z niepełnosprawnością w Polsce i ich opiekunów, niezwykle utalentowana pisarka i kobieta, która nie przebiera w słowach. Matka dla trzech dziewczyn, w tym dwóch z zaburzeniami zdrowia. Poważnymi, takimi, które nie są wizerunkowe, nie. Są okrutne, bywają zwierzęce, poniżające.

Jednak Szpila się nie poddaje, jest matką, siłą, podporą. Niezwykła energia, niezwykła.

Czytaj także: https://mamadu.pl/173894,nie-widze-corki-jeden-dzien-i-czuje-narastajaca-pustke-manifest-matki