Potęgowanie i pierwiastki - szybki, genialny sposób na naukę matematyki

Martyna Pstrąg-Jaworska
13 września 2022, 15:35 • 1 minuta czytania
Nauka skomplikowanych wzorów, kolejność działań w matematyce, zamiana jednostek długości to elementy matematyki, których rodzice mogą już ze szkół nie pamiętać, a dzieci czasem proszą, abyśmy im pomogli w odrobieniu pracy domowej. Oto genialny sposób na szybką naukę potęgowania i pierwiastkowania - dzięki nim dziecko szybko opanuje ten element rozwiązywania równań matematycznych.
Potęgi i pierwiastki to zakres matematyki w klasie 7. i 8. szkoły podstawowej. archwum prywatne
Więcej ciekawych artykułów znajdziesz na stronie głównej

Szybka metody nauki – genialne triki

Szybkie i sprytne metody liczenia przydają się uczniom, szczególnie gdy nie potrafią ogarnąć rozumem, na czym dana metoda przeliczeń polega. Dlatego trak popularne są szybkie metody na naukę mnożenia, sposoby na zamianę jednostek długości czy szybka metoda na naukę województw.

Naucz dziecko potęg pierwiastków w kilka minut

Potęgi i pierwiastki to zakres materiału nauczania matematyki, który dotyczy dzieci w 7. I 8. Klasie szkoły podstawowej. Działania na pierwiastkach i potęgach często przysparzają problemów, nawet dorosłym, którzy ukończenie szkoły dawno mają już za sobą. Teraz twoje dziecko uczy się potęg i pierwiastków i prosi cię o pomoc w odrobieniu pracy domowej?

Oto prosty sposób na nauczenie się tego, jak wyglądają poszczególne działania na potęgach: dodawanie, odejmowanie, mnożenie, dzielenie. Sposób tego profesora jest genialnie prosty: pokazuje, jak w łatwy sposób (znając mechanizm dodawania i odejmowania oraz mnożenia i dzielenia) można opanować trudną sztukę rozwiązywania działań na potęgach i pierwiastkach.

Metoda polega na tym, że w przypadku mnożenia dodajemy potęgi, przy dzieleniu odejmujemy je. Tym samym, by otrzymać potęgę potęgi, trzeba je pomnożyć itd. W poniższym filmie znajdziecie rozwiązania na konkretnych przykładach, jak jest w przypadku każdego z wyżej rozpisanych równań.

Na tym samym profilu brazylijskiego profesora Massandro Marquesa na Instagramie można znaleźć genialną metodę zamiany jednostek długości, o której ostatnio pisaliśmy również na naszym portalu. Znacie jakieś jeszcze inne świetne triki na szybką naukę matematyki, geografii, fizyki lub jakiejś wiedzy z przedmiotów humanistycznych?

Czytaj także: https://mamadu.pl/138597,jak-nauczyc-sie-wojewodztw-prosty-sposob-wideo