Po co sypać do toalety proszek do prania, sól i ocet? Ten genialny trik stosuje obsługa wielu hoteli
Czyszczenie toalety, która ma warstwę kamienia, nie należy do zadań miłych i łatwych. Często z kamieniem i zabrudzeniami są w stanie poradzić sobie środki chemiczne, ale istnieją bardziej naturalne sposoby, które dają świetne efekty. Są tańsze, bardziej ekologiczne i sprawdzone - ten genialny sposób na czyszczenie stosuje np. obsługa hotelowa.
Mikstura z octem zostawi błysk
Te składniki każdy z nas ma w swoim domu, ale na ich połączenie ze sobą nie każdy wpadnie. Domowej roboty mieszanka proszku do prania, octu i soli to świetny środek, który zmiękcza wodę, pozbawia ją kamienia i działa lepiej niż większość łazienkowych środków chemicznych. Taka mieszanka wlana do muszli toalety sprawia, że kamień pochodzący z wody znacznie się niweluje i łatwiej usuwa, a dodatkowo mikstura zabija przykre zapachy, które mogą wydobywać się z toalety.Ten sposób można w sieci znaleźć jako rekomendowany przez pracowników hotelowych, którzy często mają do czynienia z różnymi trudnymi zabrudzeniami w toaletach. Połączenie octu, soli i proszku do prania często daje lepsze efekty niż środki chemiczne dedykowane toaletom - działanie tej mieszanki widoczne jest gołym okiem, bo kamień się wręcz sam usuwa po wlaniu jej do muszli i nie pozostawia po sobie też żadnego drażniącego zapachu, jak to się dzieje w przypadku żrących płynów. Dodatkowo to bardziej ekologiczny produkt niż wlewany w litrach do rur kanalizacyjnych chemiczny środek z drogerii.
Jak zrobić miksturę do toalety?
By uzyskać mieszankę usuwającą zanieczyszczenia i kamień w toalecie, wystarczy w wyższym naczyniu wymieszać 2 łyżki proszku do prania, 2 łyżki soli oraz 6 łyżek octu. Całość należy dokładnie mieszać, aż do połączenia składników, a następnie całość wlać do muszli toalety i odczekać około 5 minut.Po tym czasie wyczyść wnętrze muszli klozetowej za pomocą szczotki do niej przeznaczonej. Można też zostawić odrobinę mieszanki, namoczyć nią szmatkę lub gąbkę i umyć zewnętrzne części sedesu za pomocą domowej mikstury. Mieszanka sprawdzi się też do czyszczenia umywalki, wanny czy brodziku - wszystkich miejsc, w których możliwe są zabrudzenia kamieniem pochodzącym z wody czy np. zaciekami z resztek mydła.
Może cię zainteresować także: Kładziesz na desce sedesowej papier, by dopiero wtedy siąść? Lepiej czym prędzej przestań