Reklama.
Szorowanie wanny w wersji eko
Jeśli w twojej wannie nagromadził się osad, nie unikniesz szorowania. Zdrowiej dla użytkowników łazienki, dla środowiska i dla samej wanny będzie, jeśli zrezygnujesz z tradycyjnej chemii. Jednak pamiętaj, łazienkę zawsze sprzątamy w rękawiczkach, niezależnie od środków, jakich używamy.Przepis na naturalną pastę do czyszczenia łazienki
Składniki pasty ścierającej mieszamy ze sobą. Uzyskujemy konsystencję gęstej pasty. Za pomocą gąbeczki nakładamy preparat na zabrudzenia. Pasta świetnie radzi sobie z usuwaniem osadów z mydła, kamienia, a także tłustymi zaciekami, np. z olejów kosmetycznych.
Soda ma właściwości ścierające i odkażające, przy czym jest znacznie delikatniejsza dla powierzchni wanny niż tradycyjne mleczka. Boraks pomoże rozprawić się z pleśnią i grzybami, które czasem pojawiają się na fugach nad wanną. Wywar sprawia, że całość lekko się pieni i ułatwia usuwanie zabrudzeń.
Powierzchnię wanny czyścimy okrężnymi ruchami, a następnie dokładnie spłukujemy. Domowy preparat jest bezpieczny dla powierzchni wanny i środowiska. Jeśli spróbujesz go raz, możesz być pewna, że już więcej nie sięgniesz po chemiczne mleczka ze sklepu.
15 łupin orzechów piorących
litr wrzącej wody
kilka kropel ulubionego olejku eterycznego
Przepis na wywar z orzechów piorących do mycia wanny
Zagotuj litr wody i zmniejsz moc palnika o połowę. Dodaj łupiny orzechów piorących i gotuj je 10-15 minut. Odstaw całość na noc do wystudzenia. Po minimum 12 godzinach odcedź wywar przez gazę. Przelej do butelki ze spryskiwaczem i dodaj olej eteryczny.
Płyn doskonale sprawdza się do codziennego czyszczenia powierzchni w łazience, czy kuchni. Z racji na naturalne składniki można używać go także do czyszczenia blatów kuchennych, czy stołu.
Wystarczy spryskać wywarem wannę czy umywalkę, przetrzeć ją miękką ściereczką i spłukać. Preparat idealnie przywraca blask wannie po codziennym użytkowaniu.
Orzechy piorące, które są podstawą naturalnych preparatów do czyszczenia łazienki, można kupić w marketach ekologicznych i sklepach wysyłkowych sprzedających naturalne środki do prania i sprzątania. Cena kilograma orzechów (na jeden cykl prania zużywamy ich ok. 20 g) to 25-30 zł.
Może cię zainteresować także: Ten genialny trik sprawi, że pranie nie będzie schło zbyt długo - wystarczy jedna rzecz w bębnie