Za tym gadżetem szaleje Instagram. Przetestowałam i już wiem, w czym tkwi jego sekret

Agnieszka Miastowska
Narzędzie pielęgnacyjne wypromowane przez gwiazdy, za granicą, must-have w każdej kosmetyczce. W Polsce gadżet niby znany, jednak zupełnie niedoceniony. Postanowiłam przetestować wałek jadeitowy i zobaczyć, jak zadziała na moją cerę. Jedno jest pewne: jeśli nie przekonają was jego właściwości zdrowotne, to skusi sama przyjemność z jego używania.
Wałek jadeitowy i kamień gua-sha. Jak działają, czy warto kupić Mamadu

Wałek jadeitowy – skąd się wziął?

Wałek jadeitowy – a raczej rollery kamienne, bo gadżet ten może być wykonany z różnego rodzaju kamieni szlachetnych – pojawił się kilka lat temu jako urodowy hit za granicą.
Aniołki Victoria's Secret zdradziły, że używanie wałka jadeitowego należy do ich codziennej rutyny kosmetycznej — Josephine Skriver pokazuje nawet, jaki masaż wykonuje codziennie wieczorem, by zachować jędrną i gładką cerę.
Na polskim rynku kosmetycznym kamienne rollery wypromowała Red Lipstick Monster, która w swoim filmiku pokazuje dokładnie, w jaki sposób wykonać jadeitowy masaż. Mimo tego wiele osób uważa, że wałek jadeitowy to zbędny gadżet – dlaczego masowanie twarzy wałeczkiem ma sprawić, że nasz buzia będzie gładka i jędrna?
.

Właściwości wałków kamiennych

Jadeit i różowy kwarc to kamienie, które od tysięcy lat stosowane są w tradycyjnej medycynie chińskiej ze względu na ich oczyszczające i lecznicze właściwości.


Wierzy się, że jadeit posiada właściwości przeciwbólowe, kumulujące dobrą energię, a kwarc łagodzi wszelkie dolegliwości związane z sercem, układem krążenia i cyrkulacją krwi.
Mamadu
Prawidłowo przeprowadzony masaż twarzy zimnym kamieniem poprawi mikrokrążenie krwi w skórze, ujędrni ją i pobudzi do regeneracji — tak przynajmniej możemy przeczytać na stronie producenta, w tym przypadku Jadelyn. A jakie są moje wrażenia z używania wałków i czy po miesiącu można zobaczyć różnicę?

Wałek jadeitowy – moje wrażenia

Efekty stosowania wałków można poczuć już po pierwszym użyciu, tak samo jak przyjemność płynącą z jego używania.

Dotyk zimnego, gładkiego kamienia przynosi natychmiastową ulgę napiętej i opuchniętej cerze — czy to po całym dniu i demakijażu, czy dopiero po wstaniu z łóżka. Każdy ruch wałka zostawia na naszej skórze lekkie zaczerwienienie – dowód na to, że krew zaczyna krążyć.
Mamadu
Wałki mają dwie końcówki, mniejsza jest przystosowana do masażu delikatnej skóry powiek oraz pod oczami i sprawdza się do tego świetnie. Tak zbudowanych jest większość wałków dostępnych na rynku. Wystarczy samo przyłożenie zimnego kamienia do zmęczonej skóry, by zmniejszyć opuchliznę.

Co więcej, masaż jest po prostu bardzo przyjemny. Pomaga rozluźnić mięśnie twarzy – szczególnie okolicę między brwiami, niwelując tzw. lwią zmarszczkę. Wałek sprawia także, że zwykły krem czy olejek zamienia się w kosmetyczną perełkę.
Mamadu
Roller zawsze stosujemy w połączeniu z nawilżeniem – serum, kremem, olejkiem lub maską w płachcie. Dzięki dokładnemu masażowi produkt kosmetyczny wchłania się szybciej i dogłębniej, a nasza cera czerpie z niego wszelkie właściwości.

Masaż limfatyczny jest także sposobem na zachowanie młodości. Skóra pobudzona jest do regeneracji i dobrze ukrwiona, co spowalnia pojawianie się zmarszczek.
Mamadu
Już po kilku użyciach widziałam różnicę w kondycji mojej cery. Skóra była rozluźniona, dobrze odżywiona i gładka. A wieczorny demakijaż stał się po prostu momentem przyjemności.

Jak stosować kamienne rollery do twarzy?

Najpierw oczywiście oczyścić twarz, zaaplikować na nią tonik, hydrolat lub wodę termalną. Potem nałożyć serum i krem lub olejek do twarzy. I rozpocząć masaż, pamiętając o kilku zasadach.
Jadelyn.pl
1. Masażera nigdy nie toczymy "w dół" twarzy. Wychodzimy z danego miejsca i przykładamy do niego wałek z powrotem, nie masując nigdy twarzy w górę i w dół.

2. Masażer toczymy od środka do zewnątrz twarzy, najlepiej zacząć od brody, przesuwając się w górę aż do czoła. Każde miejsce rolujemy przynajmniej 4 razy, zanim przejdziemy do kolejnej partii. Czoło jest pełne napięcia i zmarszczek, dlatego zasługuje na przynajmniej 6-8 powtórzeń.

3. Do masowania delikatnych okolic powiek i skóry wokół oczu używamy małego rollera. Cały masaż może trwać tylko 3-5 minut. Jest świetnym sposobem na pobudzenie skóry na początku dnia, jak i zrelaksowanie jej po całym dniu noszenia makijażu.

Jaki roller do twarzy wybrać?

Właściwości zdrowotne i estetyczne – są. Przyjemność z używania – jest. Pozostaje pytanie, jaki roller wybrać. Przede wszystkim dokonać zakupu z pewnego źródła, w którym znajdziemy roller z kamienia szlachetnego, a nie kolorowego plastiku.

Na stronie Jadelyn do wyboru mamy rollery z jadeitu, różowego kwarcu, ametystu, opalu i kryształu górskiego, a nawet kamienie gua-sha, które także służą do pobudzającego, lifmatycznego masażu twarzy i dekoltu.
Kamień gua-sha może być także stosowany do masażu całego ciała – usuwania napięcia z okolic pośladków czy zmniejszenia opuchlizny i ujędrnienia skóry. Masaż skutecznie poprawia krążenie krwi oraz działa relaksacyjnie.

Wybór odpowiedniego kamienia to kwestia indywidualna – kamienie nie są przypisane do potrzeb cery. Każdy z rollerów i kamieni spełni swoją funkcję, jeśli masaż będzie prawidłowo przeprowadzony i nie zapomnimy o kosmetykach nawilżających.
Mamadu
Ważna jest także regularność, nasza cera będzie nam naprawdę wdzięczna, gdy zorganizujemy jej takie domowe SPA raz dziennie – to tylko kilka minut, a przyjemność z masowania uzależnia.