Aromaterapia za bezcen. Olejek z apteki skutecznie zastąpi niejeden kosmetyk

Iza Orlicz
Masz często wypryski na twarzy, cerę trądzikową lub zmagasz się z łupieżem? Zanim sięgniesz po apteczne środki, wypróbuj mocy natury. Olejek z drzewa herbacianego kosztuje niewiele, a jest naprawdę skuteczny. Poznaj wszystkie jego właściwości.
Unsplash
Ponieważ olejek z drzewa herbacianego pozyskuje się z rosnącego w Australii drzewa Melaleuca alternifolia, to jako pierwsi jego niezwykłe prozdrowotne właściwości odkryli Aborygeni. W medycynie ludowej był stosowany do dezynfekcji i leczenia ran.

Pomoc w walce z trądzikiem

Z czasem okazało się, że jego działanie antyseptyczne i przeciwbakteryjne można wykorzystać również w przypadku innych problemów skórnych. Na co działa? Na wypryski i podrażnienia skóry, wspomaga też leczenie trądziku.

Normalizuje działanie gruczołów łojowych, niszczy bakterie, które wywołują trądzik, nie wysuszając przy tym skóry. Jego ogromną zaletą jest to, że można go stosować bezpośrednio na skórę, punktowo, bez konieczności wcześniejszego rozcieńczania go.


Na grzybicę i łupież

Olejek herbaciany sprawdzi się też w przypadku problemów grzybiczych, np. gdy nie możesz pozbyć się łupieżu. Nie tylko zmniejsza uciążliwe swędzenie i suchość skóry głowy, ale też zapobiega namnażaniu się drożdżaków, które są odpowiedzialne za powstawanie łupieżu.

Zmniejsza też tendencję do przetłuszczania się włosów. Można go też stosować w przypadku grzybicy stóp i paznokci. Należy go wówczas nakładać na chorobowo zmienione miejsca lub przygotować kąpiel na bazie olejku.

Na przeziębienie

Olejek z drzewa herbacianego sprawdzi się jednak nie tylko w przypadku problemów skórnych, ale też infekcji dróg oddechowych. Warto go stosować w przypadku chorób gardła, kaszlu, kataru lub objawów, które towarzyszą zapaleniu zatok.

Najlepiej kilka kropli olejku herbacianego dodać do inhalacji (można stosować rano i wieczorem) lub do kąpieli. Przy okazji wyciszymy się i odprężymy, bo znany jest również ze swoich uspokajających właściwości.

Źródło: poradnikzdrowie.pl