Dziś o 21:12 spójrz w niebo. Truskawkowy Księżyc może wywrócić ten wieczór do góry nogami
Zaćmienie Truskawkowego Księżyca to doskonałe wydarzenie na piątkowy wieczór. Początek zjawiska ma nastąpić o godzinie 19.46, ale widokiem czerwcowej pełni będzie można się cieszyć znacznie dłużej. O której będzie maksymalna faza zaćmienia? Co dokładnie oznacza Truskawkowy Księżyc. Przeczytajcie, zanim wyjdziecie go oglądać.
O której zaćmienie Księżyca 2020?
Zaćmienie Truskawkowego księżyca 2020 zacznie się o 19:46. Fazę maksymalną ma osiągnąć o 21:25. Koniec nastąpi o godzinie 23:03. Aby lepiej zaobserwować zjawisko, warto wyjechać w ustronne miejsce z ograniczonym sztucznym światłem.Do zaćmienia dochodzi, gdy księżyc i słońce znajdują się w jednej linii. Jednak ze względu na różnorodność cienia Ziemii i rozmiar słońca wyróżnia się strefę głównego cienia i półcienia. Dziś Księżyc znajdzie się strefie półcienia i jedna jego część będzie zupełnie pozbawiona promieni słonecznych, a naszym oczom ukaże się wyjątkowe zjawisko.
Pełnia Truskawkowego Księżyca 2020 — co oznacza?
Poza zaćmieniem księżyca, 5 czerwca będzie można obserwować również truskawkową pełnię lub tzw. Superksiężyc. Nastąpi to o godzinie 21:12. Wówczas ziemski orbita będzie wydawał nam się nieco większy i jaśniejszy.Nazwa Truskawkowego Księżyca wbrew pozorom nie ma związku z jego kolorem. Nazwę tę stosowały indiańskie plemiona Algonkinów. Odnosi się ona również do okresu zbiorów truskawek. Inne nazwy używane w tym czasie to również Różany Księżyc i Gorący Księżyc.
Astrologowie, którzy badają wpływ ciał niebieskich na życie człowieka, przypisują pełniom i zaćmieniom różne znaczenie dla losów świata, człowieka i przyszłości. Z tego powodu dzisiejszego wieczora część osób miałaby czuć się rozdrażniona, wybuchowa, a część spokojna i czujna. Ezoterycy wskazują, że dzisiejszy wieczór to okazja do poważnych zmian w naszym życiu.
Truskawkowy Księżyc a pogoda
Pogoda dnia 5 czerwca, gdy ma miejsce pełnia Różanego Księżyca, w całej Polsce będzie marna. Na obszarach deszczowych i zachmurzonych oglądanie tego zjawiska może być utrudnione, a często nawet niemożliwe. Największe szanse na zobaczenie pełni 2020 będą mieli mieszkańcy centralnej i północno-wschodniej Polski. Tam na wieczór przewiduje się poprawę warunków pogodowych.Źródło: www.urania.edu.plMoże cię zainteresować: Nie ogarniasz życia, a co dopiero kwiatów? Oto rośliny, z którymi możesz się zaprzyjaźnić