Kosztuje 9 zł, a uwalnia od bólu głowy i... dziecięcego płaczu. Ten filmik was przekona

Ewa Bukowiecka-Janik
Płacz to dla niemowlaka główne narzędzie komunikacji, dlatego rodzice nigdy nie powinni go ignorować. Jednak trochę doświadczenia wystarczy, by zorientować się, kiedy płacz dziecka oznacza głód, dyskomfort, ból, a kiedy znudzenie czy samotność. Nie zawsze zatem proste rozwiązania pomagają uspokoić niemowlę. Warto mieć w zanadrzu alternatywne metody.
Masażer do głowy może pomóc uspokoić dziecko fot. Facebook/screen
Jedną z nią na Facebooku przedstawiła Courtney White, pewna mama z USA. Jej metoda to masaż głowy specjalnym narzędziem, które wygląda jak kuchenny gadżet. Choć to może wydawać się dziwne, jest bezpieczne i naprawdę działa. Ajuwerdyjski masażer do głowy kosztuje w sklepach internetowych ok. 10 zł. Co ciekawe, reklamowany jest jako narzędzie pobudzające włosy do wzrostu. Delikatny masaż 12 punktami zakończonymi kuleczkami pomaga pozbyć się napięcia i bólu głowy. Poprawia również ukrwienie skóry głowy.


To dobry sposób na poprawę samopoczucia dla osób, które całymi dniami pracują umysłowo. Masaż głowy pozytywnie wpływa na koncentrację, eliminuje poczucie znużenia i zmęczenia. Efekt ten zapewnia wydzielanie się endorfin w trakcie masażu.

Podobnie masaż może działać na dziecko. Oczywiście należy go wykonywać bardzo delikatnie. Na pewno efekt nagłego uspokojenia nie zależy od magicznego dotyku masażera, lecz to głównie efekt zaskoczenia, jednak niewątpliwie to przyjemne doznania. No i pretekst do fajnej zabawy!
Ajuwerdyjski masażer – wpływ na włosy
Użytkownicy masażera deklarują, że regularne masaże głowy powodują, że nasza czupryna będzie bujniejsza. Lepsze ukrwienie skóry głowy to bardziej odżywione cebulki włosów, zwłaszcza jeśli ajuwerdyjskie rytuały połączymy z tak zwanymi wcierkami do włosów. Na wypadanie włosów poleca się głównie olej z korzenia łopianu.

Masaż spowoduje, że olejek lepiej się wchłonie. Jedna metoda napędza działanie drugiej. Podobnie będzie z każdym naturalnym kosmetykiem do włosów, którego chcecie używać.

Ponadto masaż usuwa martwy naskórek, który może zatykać pory. To z kolei może być przyczyną nadmiernej produkcji łoju. Po miesiącu regularnego używania masażera włosy będą lepiej odżywione.

Warto jednak pamiętać, że przyczyny wypadania włosów czy bólu głowy mogą być różne i masażer może nie wystarczać. Wypadanie włosów i ich kondycja zależy głównie od diety i stylu życia, czyli poziomu stresu. Ale nie tylko – wypadanie włosów bywa objawem chorób, efektem palenia papierosów i tak dalej. Bóle głowy tym bardziej.

Ajuwerdyjski masażer nigdy nie powinien być jedyną interwencją, jeśli wasz organizm wysyła niepokojące sygnały. To relaksacyjny gadżet, który małym i dużym może przynieść wiele radości.
Źródło: vitolog.pl, wieczniemloda.com