Internet jest naszą współczesną wspólnotą, wioską, jedyną, jaka nam pozostała. Można mieć to bardziej lub mniej poukładane w zgodzie ze sobą, jednak trudno powiedzieć z całą pewnością, że nie można znaleźć w nim treści i ludzi wartościowych. Ja znalazłam, obserwuję kobiety i matki, które są dla mnie wspierające, nawet jeśli o tym nie wiedzą. Są silne, mądre, wrażliwe, piękne, słabe, zmęczone, ludzkie.
Reklama.
Podobają Ci się moje artykuły? Możesz zostawić napiwek
Teraz możesz docenić pracę dziennikarzy i dziennikarek. Cała kwota trafi do nich. Wraz z napiwkiem możesz przekazać też krótką wiadomość.
Dorota Groyecka jest mamą małej Nadziei, dziennikarką. Trudno mi dobrać słowa, by opisać, z jaką mierzą się traumą, ale również na to, by opisać, w jak czuły, piękny sposób się nią dzielą i się z nią mierzą. Dorota jest wrażliwa, delikatna, pisze niesamowicie. A Nadzieja? Przepadam, za każdym razem, kiedy publikują film z jej śmiechem. To jest dziecko, z którym śmieje się cały kosmos.
Dystans
Aleksandra Domańska jest matką Ariela, aktorką. Kiedy o niej myślę, w mojej głowie układają się dwa słowa: dystans i wolność. Ola ma otulające poczucie humoru, dystans do siebie, do świata, a przy tym dużo kobiecej miękkości. Kiedy jest zła, klnie, kiedy dzieli się czymś dobrym, cała jej twarz rozświetlona jest życiową energią. O, jest w niej bardzo dużo życia. I bardzo dużo prawdy o tym, że stawanie się matką to intensywny, długotrwały proces.
Siła
Aleksandra Utracka-Skoczeń jest artystką, matką dwóch dziewczynek: Nastki i Tosi. To głównie o tej drugiej pisze, wydała nawet książkę o tym, że nie poddała się, słysząc trudną diagnozę. Jej posty są pełne mądrości, takiego subtelnego podmuchu, który popycha nas do przodu. Mówi: "Przesyłaj w stronę swojego dziecka dobro, dobre intencje, dobre myśli. Ono to czuje".
Matka-siłaczka, nie poddaje się, choć nie zawsze spotyka ludzi, którzy dzielą tę samą wrażliwość. A jej głos… cóż, powinniście to państwo, sami zobaczyć:
Wolność
Agnieszki Szpili nie trzeba nikomu przedstawiać. Orędowniczka osób z niepełnosprawnością w Polsce i ich opiekunów, niezwykle utalentowana pisarka i kobieta, która nie przebiera w słowach. Matka dla trzech dziewczyn, w tym dwóch z zaburzeniami zdrowia. Poważnymi, takimi, które nie są wizerunkowe, nie. Są okrutne, bywają zwierzęce, poniżające.
Jednak Szpila się nie poddaje, jest matką, siłą, podporą. Niezwykła energia, niezwykła.