Po tych słowach dietetyka natychmiast sięgniesz po wodę. Tylko jaką?
Wokół picia wody narosło wiele mitów. Razem z dietetykiem Kamilem Paprotnym postanowiliśmy wziąć je pod lupę.
Reklama.
Wokół picia wody narosło wiele mitów. Razem z dietetykiem Kamilem Paprotnym postanowiliśmy wziąć je pod lupę.
Wszyscy mówią, że picie wody ma tak duże znaczenie. Sprawdzamy, ile jest w tym prawdy i co się stanie, gdy nie dostarczymy organizmowi właściwej ilości płynów.
W ten sposób dbasz nie tylko o wygląd, ale przede wszystkim o właściwe trawienie, utrzymanie temperatury ciała na stałym poziomie, prawidłowe wchłanianie minerałów przy jednoczesnym usuwaniu składników przemiany materii i toksyn, utrzymanie w równowadze gospodarki wodno-elektrolitowej i kwasowo-zasadowej.
Co właściwie znaczy woda zdatna do picia? Dietetyk wyjaśnia, skąd się biorą obawy przed piciem wody z kranu i skutecznie je rozwiewa.
Woda z kranu jest bezpieczna dla zdrowia i może stać się podstawą codziennej diety. Jeśli chcecie zminimalizować ryzyko obecności zanieczyszczeń, warto korzystać na co dzień z dzbanka filtrującego BRITA wyposażonego we wkład, które skutecznie zmniejsza stężenie: ołowiu, miedzi oraz zanieczyszczeń z instalacji, takich jak: pestycydy, herbicydy i wybrane farmaceutyki. Picie filtrowanej wody z kranu niesie ze sobą szereg korzyści zarówno dla zdrowia, środowiska, jak i naszego budżetu domowego. Jej łatwa dostępność (możliwość uzupełnienia butelki wodą w pracy czy centrum handlowym) pomoże nam w wyrobieniu prawidłowego nawyku częstego sięgania po wodę. Posłuchaj całego podcastu, a przekonasz się, jak łatwo sprawdzić, czy wypijasz właściwą ilość wody, jaka woda jest najlepsza do picia, jak wyrobić nawyk picia wody.
Kamil Paprotny
dietetyk
Artykuł powstał we współpracy z marką Brita