Mówi się, że miodunka w dużym stopniu wspiera
gojenie się tkanek płucnych i korzystnie wpływa na toczące się w nich stany zapalne. Dobrym pomysłem jest też używanie ziół o działaniu uspokajającym takich jak melisa.
Nawadniaj organizm
Woda pomaga wypłukać toksyny z organizmu, a do tego
hamuje chęć sięgnięcia po papierosa. Przyspiesza metabolizm, więc o nawodnieniu powinny pamiętać zwłaszcza te osoby, które boją się, że rezygnując z papierosów, przybiorą na wadze. Zaleca się, aby pić ok 2-2,5 l wody dziennie.
Uzupełniaj witaminy
Osoby, które palą papierosy są dużo bardziej narażone na niedobory witamin. Trzeba pamiętać, że papierosy niszczą
witaminę C, która bezpośrednio przekłada się na działanie systemu odpornościowego. Rozstając się z nałogiem dobrze jest wprowadzić do diety warzywa i owoce, które pozwolą uzupełniać jej braki: pietruszkę, owoce dzikiej róży czy ziemniaki.
Zamień nawyki
Trudność w zerwaniu z nałogiem wynika także z tego, że papierosy uzależniają nie tylko fizycznie, ale i psychicznie. Paliłaś w drodze na przystanek autobusowy? Do porannej kawy? To
zespół nawyków, które utrwaliłaś sobie przez lata. Dlatego dobrym pomysłem jest zamienienie ich na nowe przyzwyczajenia. Tam, gdzie zawsze towarzyszył ci papieros, wprowadź nowy element rytuału – zacznij chodzić na przystanek inną drogą, a poranną kawę zamień na herbatę. Wiele osób, którym udało się zerwać z paleniem uważa, że właśnie ta mała zamiana przyzwyczajeń pomogła im zmniejszyć chęć na papierosa i wytrwać w postanowieniu.
Bądź aktywna
Ćwiczenia fizyczne podczas rzucenia palenia to dobry pomysł z kilku powodów. Dzięki nim usprawnimy metabolizm, który po zerwaniu z nałogiem mógł spowolnić. Poza tym, podczas wysiłku fizycznego,
naturalnie oczyszczamy organizm z toksyn i dotleniamy komórki ciała.