Sole do kąpieli
Sole do kąpieli mają dobry wpływ na nasze zdrowie i urodę. fot. Pexels
Reklama.

Sól do kąpieli – właściwości

Sekret dobroczynnego wpływu soli mineralnych na ciało i organizm jest obecność niezwykle cennych minerałów. Wśród nich należy wymienić potas i sód, które odpowiadają za gospodarkę elektrolitową, oraz wapń i żelazo. Jednak wiele osób decyduje się na kąpiele z dodatkiem soli przede wszystkim ze względu na obecność magnezu, który ma nieoceniony wpływ na walkę ze stresem. Z kolei związki siarki, które także znajdziemy w solach do kąpieli, działają złuszczająco, zmiękczająco i oczyszczająco, dzięki czemu mogą pomóc osobom zmagającym się z trądzikiem i bliznami.

Jaką sól do kąpieli wybrać?

Na rynku jest wiele rodzajów soli do kąpieli. Oto te, które cieszą się największą popularnością:
  • sól himalajska – różowa sól charakteryzująca się właściwościami odkażającymi i regeneracyjnymi. Mówi się, że jest najzdrowszą i najczystszą solą na świecie. Wydobywa się ją ze wschodniego pasa Himalajów w Pakistanie. Ponoć zawiera aż 84 różnych minerałów
  • sól z Morza Martwego – jej dodatek ma silne działanie złuszczające i oczyszczające, poleca się ją osobom z problemami dermatologicznymi
  • sól bocheńska – popularna sól używana w schorzeniach reumatycznych, działa przeciwzapalnie i przeciwbólowo. Ta sól jodowo-bromowa pochodzi z południowej Polski.
  • logo
    Warto dopasować rodzaj soli do problemu, z którym się zmagamy. fot. Pixabay

    Jak stosować sól do kąpieli?

    Wytyczne sposobu używania soli do kąpieli mogą być różne w zależności od rodzaju soli oraz celu, w którym po nią sięgamy. Choć z reguły do celów zdrowotnych wsypuje się ją do ciepłej wody, by się zrelaksować, a zarazem skutecznie pobudzić, możemy przygotować kąpiel z dodatkiem soli nawet w zimnej wodzie.