Na czym siedzą dzieci w szkole w Bartnikach? Na pewno nie na krzesłach... i dobrze!

Siedzenie na krzesłach jest passe
Siedzenie na krzesłach jest passe pixabay.com / coyot
ZSP im. Jana Kwiecińskiego w Bartnikach to jedna ze szkół, które biorą udział w turnieju Aktywne Szkoły MultiSport. Nauczyciele oraz uczniowie placówki w codzienny plan zajęć wdrażają więcej aktywności. Tym razem pomysł jest naprawdę oryginalny, a chodzi o zmianę rodzaju siedziska.


Lekcje na piłkach
Szkoła w Bartnikach podejmuje różne działania na rzecz zdrowia dzieci, ale również pracowników. Wszystkimi inicjatywami chwalą się na Facebooku. Niedawno pokazali, że w trosce o sprawność wymienili stare krzesełka i zastąpili je piłkami gimnastycznymi. Zabieg ten będą powtarzać przez tydzień w każdym miesiącu. Korzystają z tego nie tylko uczniowie, ale także dydaktycy.

Korzyści siedzenia na piłce
Dlaczego dzieci i belfrowie siedzą na piłkach? Istnieje kilka dobrych powodów, dla których to robią:

– wzmocnienie mięśni (również posturalnych)

– poprawienie postawy

– zniwelowanie nawyku garbienia się

– rozwój koncentracji

– zniwelowanie bóle pleców, dzięki mikroruchom wykonywanym podczas siedzenia.

Fit szkoła
Placówka podejmuje różne sportowe wyzwania w ramach Aktywnej Szkoły MultiSport i znana jest już z wielu ciekawych projektów. Uczniowie oczywiście biorą udział w wielu rozgrywkach sportowych, z których już nie raz wychodzili zwycięsko. Rzecz jednak nie sprowadza się jedynie do aktywności i ćwiczeń, ale do prowadzenia zdrowego stylu życia w ogóle.

Dowodem jest na to organizowana przez nich już kolejny raz akcja Fit Wendesday. W ten sposób przemycają w jadłospisie, ale również świadomości dzieci istotę zdrowego żywienia.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
0 0Wyprawka dla noworodka - co kupić dla dziecka? Pełna lista
0 0Masz w domu niemowlę? Uważaj na leżaczki – miały być wybawieniem, a mogą szkodzić