Zobacz, co mogą studiować... 6-latki w Gdańsku! Uniwersytet Dzieci otwiera dwa kierunki

Zajęcia na Uniwersytecie Dzieci
Zajęcia na Uniwersytecie Dzieci facebook.com / Uniwersytet Dzieci
Sprostanie wymaganiom dziecięcej ciekawości to nie lada wyzwanie. Mimo dużej wiedzy i doświadczenia nie na każde pytanie ucznia łatwo jest znaleźć odpowiedź. Z pomocą w tej kwestii przychodzą artyści oraz naukowcy, korzystając z nowoczesnych metod nauczania, stawiając przy tym na praktykę.


Uniwersytet Dzieci na rzecz dziecięcej twórczości
Uniwersytet Dzieci to fundacja non profit, która co sobotę organizuje zajęcia z naukowcami dla najmłodszych. Odbywają się one w Krakowie, Warszawie, Olsztynie, Poznaniu i we Wrocławiu. Każde miasto posiada swój unikalny program, który ma rozwijać twórczy i intelektualny potencjał dzieci oraz dać im bodziec do pełnego korzystania ze swoich talentów.

Ponadto organizacja popularyzuje w szkołach autorskie scenariusze lekcji pod szyldem Uniwersytet Dzieci w Klasie. Program ma pomóc lepiej zrozumieć maluchom otaczający świat, angażuje je w poznawanie nauki przez doświadczenie i kształtuje umiejętność krytycznego myślenia. W ten sposób fundacja dociera do dziesiątek tysięcy dzieci w całej Polsce.
Nowe kierunki studiów dla dzieci w Gdańsku
Dotąd zajęcia dla najmłodszych prowadzono na uczelniach w 5 polskich miastach. Do tej grupy dołącza teraz Gdańsk. Uczniowie lokalnych placówek znali już ideę Uniwersytetu Dzieci z lekcyjnych scenariuszy. Niedługo będą mogli korzystać z rozszerzonego programu zajęć, które organizowane będą we współpracy z Uniwersytetem Gdańskim.

Uruchomione zostaną dwa kierunki studiów dla dzieci:
1. Odkrywanie — dla dzieci w wieku 6-7 lat
2. Inspiracje — dla dzieci w wieku 8-9 lat.

Fakultety będą prowadzili miejscowi naukowcy, artyści oraz specjaliści z różnych dziedzin. Sobotnie spotkania na trójmiejskich uczelniach wyższych rozpoczną się już od przyszłego roku akademickiego.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...