Młodzieńcze wołanie o pomoc? Nowa infolinia pomaga nie tylko przez telefon i nie przestaje dzwonić

123rf.com
Doświadczeni psycholodzy, pedagodzy i prawnicy są do dyspozycji rodziców, nauczycieli, a przede wszystkim dzieci 24 godziny na dobę na nowej infolinii. W przypadku trudnych sytuacji i negatywnych zjawisk społecznych młodzi i dorośli mogą zatelefonować na Linię Dzieciom pod numer 800 080 222.


Infolinia ruszyła 1 października i do tej pory telefon nie przestaje dzwonić. Nic dziwnego, bo na podobnej zasadzie działa Telefon Zaufania Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę, który na początku 2019 roku podał, że odebrali już ponad milion połączeń.

Dzwoniący potrzebują często wsparcia w sprawach związanych z:

– cyberprzemocą,

– zmianami społecznymi,

– zaburzeniami żywienia,

– samookaleczeniem,

– zażywaniem substancji psychoaktywnych.

Często te tematy są dla młodych bardzo wrażliwe, a dorośli nie zawsze są w stanie je zrozumieć. Co więcej, w wielu takich przypadkach wymagana jest specjalistyczna interwencja. Nastolatkowie, dzwoniąc na infolinię, otrzymują fachową pomoc, która może być pierwszy elementem zwalczania problemu.

Infolinia, którą zainicjowało Ministerstwo Edukacji Narodowej we współpracy z Fundacją ITAKA — Centrum Poszukiwań Ludzi Zaginionych to dobre rozwiązanie również dla opiekunów i pedagogów. Mogą oni poradzić się ekspertów w sprawach dotyczących dorastających dzieci.

Nie każda osoba potrafi się przemóc, by z kimś rzeczywiście porozmawiać i zdobyć się na werbalne wyznanie swoich problemów. Zdarzają się przypadki, gdy młodzi mają pewną blokadę. W takiej sytuacji mogą skorzystać z czatu online na stronie www.liniadzieciom.pl.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
0 0Wyprawka dla noworodka - co kupić dla dziecka? Pełna lista
0 0Masz w domu niemowlę? Uważaj na leżaczki – miały być wybawieniem, a mogą szkodzić