60 sekund i... śpisz! Metodę 4-7-8 pokocha każdy, kto walczy z bezsennością

Masz problemy z zasypianiem? Wypróbuj tej metody!
Masz problemy z zasypianiem? Wypróbuj tej metody! Velizar Ivanov/Unsplash
Co wieczór to samo? Kładziesz się do łóżka, głowa pęka ci od myśli i o zaśnięciu nie ma mowy, pomimo zmęczenia? Wypróbowałeś już kilku metod, ale problem nie zniknął? Daj sobie kolejną szansę i sprawdź, może tym razem, uda się z techniką 4-7-8.


Częściej lub rzadziej, problem z bezsennością dotyka większości z nas. Stres, ciągły pęd, problemy, obowiązki i milion spraw do załatwienia. Jest wiele czynników, które mogą zaburzać zdrowy i spokojny sen.

Nieraz jest po prostu tak, że nie możemy zasnąć. Wiercimy się, odkrywamy, przykrywamy, zmieniamy pozycje, denerwujemy, że znowu będziemy niewyspani. W tym przypadku pomocna może okazać się metoda 4-7-8.

Spokojnie, nic nie musicie kupować, nic przygotowywać. Z tą techniką wpadniecie w objęcia Morfeusza w... 60 sekund. Sposób, na podstawie praktyk medytacyjnych indyjskich joginów, opracował lekarz z Harvardu Andrew Weil.

Co należy zrobić? To proste. Rozluźnij się i usiądź na łóżku tak, żebyś czuł się wygodnie i komfortowo. Weź głęboki oddech – powinien trwać 4 sekundy. Następnie wstrzymaj powietrze na siedem sekund, a przez osiem spokojnie je wydychaj. Powtarzaj ćwiczenie, a szybko poczujesz, że zasypiasz.

Ćwiczenia oddechowe polecane są osobom, które borykają się ze stresem, lękami i wszelkimi napięciami. Spowalnianie oddechu pomaga nam wprowadzić się w stan głębokiego relaksu, wyciszenia, nasze ciało się rozluźnia, serce bije wolniej. Ważne jest jednak, żeby ćwiczenia stały się naszą rutyną. Codzienne ich powtarzanie pozwoli nam cieszyć się lepszym zdrowiem i ułatwi zasypianie. W myśl zasady: "Trening czyni mistrza".
Źródło: zdrowie.wprost.pl
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...