Kolejki w całej Polsce - uczniowie szturmują sklepy. Sprawdź, gdzie kolejne "wbijamy na Biedronkę"

Uczniowie szturmują sklepy.
Uczniowie szturmują sklepy. youtube.com / NewsLubuski.pl
Uczniowie zauważyli, że wspólnie mogą wywołać duży szum i w całej Polsce przeprowadzają krzykliwe inicjatywy. Młodzi zwracają na siebie uwagę szturmując duże i małe sklepy. Efektem są ogromne kolejki i utrudnienia w robieniu zakupów, co wyraźnie widać na filmach.


Akcja zaczęła się od facebooko’wego wpisu jednego z mieszkańców zielonej góry. Ten wyraził swoją frustrację z powodu kolejek, które tworzą uczniowie pobliskich szkół. Co prawda wychodzą oni jedynie w trakcie przerw, a więc co 45 minut. Mimo to w ciagu jednej przerwy kolejki są tak duże, że w sklepie nie ma miejsca.


Uczniowie nie zwlekali z odpowiedzią i najwyraźniej poczuli się urażeni, bo zaczęli organizować masowe i cykliczne szturmowanie sklepów. Solidarność nie ogranicza się jednej szkoły. Akcje mają zasięg ogólnopolski i dotychczas miały miejsce w:

- Zielonej Górze
- Jaśle
- Strzyżowie
- Radomiu
- Żaganiu
- Białymstoku
- Zgorzelcu.

Nastolatkowie w mediach społecznościowych publikują filmy oraz zdjęcia, które cieszą się sporą popularnością. Wideo ze szturm na Lidla w Zielonej Górze zebrało już ponad 250 tys. wyświetleń w serwisie youtube.com.

Szturm na Biedronkę w Jaśle

Dziś na 10:25 uczniowie Zespołu Szkół Technicznych w Jaśle zaplanowali szturm na Biedronkę. Wydarzenie nazywa się Całe ZST i Dwójeczka do Biedry. Organizatorem jest Krystian Zając. Uczeń dodaje na portalu, że wcześniejsze wydarzenie było prywatne, a teraz robi publiczne i zachęca do zapraszania innych znajomych.


Publiczny charakter akcji może sprawić, że przybędzie jeszcze więcej osób. Aktualnie udział deklaruje pond 300 osób, a zainteresowanych jest ponad 400. Mieszkańcy Jasła powinni więc spodziewać się utrudnień w robieniu zakupów dnia 8 października. Niewykluczone, że uczniowie zajmą też inne pobliskie sklepy.

Gdzie następny szturm uczniów na sklepy?
Na 11 października zaplanowany jest szturm w Zgorzelcu na Delikatesy. Organizatorami facebook’owego wydarzenia są Paweł Ryż i Kacper Chodorowski. W opisie wydarzenia podana jest instrukcja przebiegu akcji - Tak samo jak na Biedronkę wbijamy o 15:30 i kupujemy jedną rzecz i stajemy w kolejce.

Ponad 100 osób zaznaczyło w wydarzeniu chęć wzięcia udziału, a pozostali użytkownicy, których jest 400, są nim zainteresowani. Uczniowie udostępniają komentarze wsparcia dla akcji i wymieniają się pomysłami, co kupią wówczas w sklepie.

Również w ten piątek kolejek spodziewać mogą się mieszkańcy Włocławka. Z facebook’owej akcji wynika, że szturm będzie zorganizowany o 15:10 na Biedronkę przy ulicy Toruńskiej. W wydarzeniu ma wziąć udział ponad 150 osób.

Kolejne szturmy zaplanowano również w:

- Częstochowie na Biedronkę o 9:35 dnia 9 października

- Lubaniu na Biedronkę o 11:40 dnia 9 października

- Bełchatowie na Biedronkę o 9:35 dnia 10 października

- Wysokie Mazowieckie na Biedronkę o 14:20 dnia 11 października

- Radomiu na M1 o 10:00 dnia 11 października

- Koszalinie na Żabkę o 12:10 dnia 11 października

- Tarnowie na Biedronkę o 11:05 dnia 17 października

Zasady szturmowania sklepów
Jeden zespół szkół wymyślił nawet zasady, jakie powinny obowiązywać uczestników wydarzenia. W ubiegłym szturmie, który miał miejsce w białostockiej biedronce na Facebooku wzięło udział ponad 100 osób. Organizatorzy wydarzenia podali jednak wytyczne, których należy przestrzegać podczas szturmu:
- Nie kradniemy
- Jesteśmy dla siebie mili
- Nie przeszkadzamy w tym czasie dla innych klientów biedronki
- Nie kłócimy się z ochroną biedronki, jak i pracownikami tego sklepu.

Nie w każdej jednak akcji uczniowie zachowają się kulturalnie co można zobaczyć na filmach udostępnianych z akcji.

Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...