Widziałaś dziś tę grafikę? Ta nakładka na profilowe przypomina o kobiecej walce

Udostępnij tę grafikę na swoim Facebooku
Udostępnij tę grafikę na swoim Facebooku Fundacja Rak'n'Roll
Nakładki na zdjęcie profilowe są oznaką solidarności i standardem wśród Fejsbukowiczów, którzy przy ich pomocy mogą wyrazić przywiązanie do idei Czarnego Protestu, ubolewanie nad polowaniami na dziki czy dumę narodową w dniu odzyskania niepodległości. Dziś, 6 października, nakładka wyraża solidarność z matkami.


Matkami nie pierwszymi lepszymi, lecz tymi, które w ciąży zachorowały onkologicznie. Szacuje się bowiem, że aż 1 na 1000 ciężarnych jest chora na raka.

10 lat działania Rak'n'Roll
Dzień Boskich Matek ("Boskich, bo w niezwykle trudnej, dramatycznej sytuacji, kiedy radość z macierzyństwa przeplata się z lękiem o życie i zdrowie, własne i dziecka, mają odwagę dokonać własnego wyboru i iść za głosem swego serca") pierwszy raz obchodzono w 2014 roku. Splata się z dokładną rocznicą (już dziesiątą!)rozpoczęcia działalności Fundacji Rak'n'Roll, która zmienia schematy myślenia o chorobie nowotworowej i działa na rzecz poprawy jakości życia chorych na raka.

– Wyraź swoje wsparcie, skorzystaj z nakładki na zdjęcia profilowe (guzik poniżej). Boskie Mamy potrzebują naszego zrozumienia, akceptacji i życzliwości – napisano na Facebooku fundacji. Jeśli nie masz pojęcia z czym boryka się przyszła mama, u której zdiagnozowano raka, obejrzyj film dokumentalny "Magda, miłość i rak" Aliny Mrowińskiej. To opowieść o założycielce fundacji, Magdalenie Prokopowicz, która walcząc z chorobą nowotworową, urodziła syna.

Nie masz na to siły? Zobacz przynajmniej piękny (i określany jako baśń) fabularny film "Chemia" z 2015 roku, w którym główne role zagrali Agnieszka Żulewska i Tomasz Schuchardt. Jest wzorowany na historii Magdaleny i był nominowany do Złotych Lwów. Przecież warto wiedzieć o raku trochę więcej...
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...