Ten fotelik to nowy wymiar bezpiecznych podróżny z dzieckiem. Dzieci i rodzice go pokochają!

DUALFIX M i-SIZE
DUALFIX M i-SIZE britax-roemer.pl
Każdego roku w Polsce dochodzi do ponad 30 tys. wypadków drogowych. Zainstalowanie w aucie dobrego fotelika dla dziecka skutecznie zwiększy jego bezpieczeństwo. Życie dziecka jest najważniejsze, dlatego podjęcie decyzji o tym, jaki fotelik samochodowy wybrać nie jest wcale takie łatwe. Istnieją pewne kwestie, o których nie można zapomnieć przy kupnie siedziska dla swojej pociechy.


Jaki fotelik samochodowy wybrać?
Przede wszystkim bezpieczny. Co to oznacza? Fotelik samochodowy, któremu rodzice mogą zaufać, to ten posiadający odpowiednie certyfikaty i spełniający europejskie normy. Wówczas oznacza to, że produkty przeszły odpowiednie testy, które sprawdziły ich wytrzymałość w zagrożeniach towarzyszących jeździe. Kupując fotelik, należy również zwrócić uwagę na to, by pasował do wzrostu i wagi dziecka. Złe dobranie siedziska może być niebezpieczne dla malucha.

Fotelik samochodowy dla niemowląt
Zaraz po narodzinach dziecka rodzice mogą zdecydować się na nosidełko dla niemowląt (0-13 kg/40-83 cm wzrostu) lub fotelik przeznaczony dla maluchów od narodzin do 4 roku życia (0-18 kg/40 – 105 cm wzrostu) taki jak np. fotelik DUALFIX i-SIZE. To doskonałe rozwiązanie szczególnie wtedy, gdy rodzice chcą bezpiecznie dojechać z kilkutygodniowym maluchem na szczepienie lub do szpitala i podróżować z nim przez kolejne lata.


Fotelik dla dzieci od 3 miesiąca
Rodzice często decydują się na regularne podróże z dzieckiem dopiero po kilku miesiącach. Dlatego popularne są foteliki od 3 miesiąca. Naturalnie zastępują nosidełka, które towarzyszą pociechom w pierwszych chwilach ich życia. Jak wybrać tego typu siedzisko? Warto wybrać takie, które oferuje obrót 360 stopni.


Dzięki temu będzie je można zainstalować w pojeździe w dowolnej konfiguracji – swobodnie rotując pozycją fotelika np. podczas snu dziecka. Takie rozwiązanie daje możliwość przewożenia malucha zarówno tyłem, jak i przodem do kierunku jazdy. W celu łatwiejszego wyjęcia maluszka z pojazdu fotelik można obrócić w kierunku drzwi.

W tym wypadku sprawdzi się DUALFIX M i-SIZE, który dodatkowo oferuje 12 pozycji odchylenia. Fotelik zapewni najwyższe bezpieczeństwo, został wyposażony w wiele innowacyjnych funkcji bezpieczeństwa: na przykład system optymalnej ochrony przed uderzeniem bocznym SICT oraz opatentowany system Pivot Link ISOFIX.


Fotelik samochodowy – normy i certyfikaty
W przypadku norm fotelików samochodowych można wyróżnić:

- ECE R129/00 i R129/02 - brany pod uwagę wzrost dziecka

- ECE R44/04 - brana pod uwagę waga dziecka.

Dlaczego normy są tak ważne? Bo prawo się zmienia i foteliki ze standardem R44/01 i R44/02 nie są dopuszczalne od 2008 roku. Można je jednak spotkać w sprzedaży. Tym bardziej, jeśli planuje się kupno używanego siedziska – co nie jest najlepszym pomysłem.

Fotelik samochodowy a test ADAC
Zaleca się również, aby produkty miały dodatkowe certyfikaty. Pożądanym w tej branży jest prestiżowy test ADAC, który sprawdza:

-poziom bezpieczeństwa, jakie zapewnia fotelik podczas wypadku

-łatwość obsługi

-ergonomię

-występowanie substancji szkodliwych w tworzywie (skład chemicznych)

-czyszczenie.

Im wyższy wskaźnik ADAC, tym lepsza jakość fotelika. W tego typu testach bardzo dobrze wypadają foteliki DUALFIX. Ponadto są wyposażone w dodatkowe elementy zabezpieczające jak specjalną ochronę bocznego zderzenia SICT.

Przed kupnem fotelika samochodowego dla dziecka warto zapoznać się z różnymi parametrami i rozważyć potrzebne funkcjonalności - szczególnie jeśli zamierza się sporo podróżować. Rodzice powinni zwrócić uwagę na odpowiednie certyfikaty. Warto również dokładnie obejrzeć siedzisko i sprawdzić, czy nie posiada żadnych usterek bądź pęknięć.

Artykuł powstał we współpracy z Britax,

Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
0 0Wyprawka dla noworodka - co kupić dla dziecka? Pełna lista
0 0Masz w domu niemowlę? Uważaj na leżaczki – miały być wybawieniem, a mogą szkodzić