Koniec z męką przy obieraniu jaj! Genialny trik sprawi, że już nigdy nie zrobisz tego inaczej

Genialny trik na obieranie jajek na twardo w sekundę!
Genialny trik na obieranie jajek na twardo w sekundę! fot. Unsplash.com
Czy jest bardziej irytująca czynność kuchenna niż obieranie jajek ugotowanych na twardo? Gdy próbujemy robić to palcami, najczęściej większość białka odchodzi razem ze skorupkami, które kruszą się w nieskończoność. Tymczasem internetowa brać podpowiada genialny patent.


W tej metodzie liczą się dwa elementy: przelanie jajek zimną wodą po gotowaniu i nieduże naczynie z pokrywką. Pierwszy sprawia, że skorupka lepiej oddzieli się od białka. Drugi jest narzędziem kluczowym.

Po przelaniu ugotowaniu jajek wodą wkładamy je do naczynia z pokrywką. Koniecznie należy zostawić w nim trochę wody. Szczelnie zamykamy naczynie i energicznie potrząsamy tak, by jajka obijały się o siebie i o ścianki naczynia.
Jeśli mamy do obrania jedno jajko, wygodnie będzie użyć szklanki — wówczas zakrywamy ją dłonią i dopiero potrząsamy, jakbyśmy chcieli zrobić drinka.
Po wyjęciu jajka skorupka będzie popękana i odejdzie sama w jednym kawałku! Dzięki tej sztuczce robienie pasty jajecznej stanie się szybkie i banalnie proste. W końcu!

Pamiętaj! Warto zachować zarówno wodę pod gotowaniu jajek, jak i skorupki. Ta pierwsza przyda się do podlewania roślin (jest mogata w minerały), a skorupki od jajek warto wrzucić do... pralki!
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...