"Słyszałem twoją rozmowę". Reakcję ojca na coming out syna pochwalił Biedroń i setki internautów

Tylko co 10. ojciec akceptuje mniejszościową orientację dziecka
Tylko co 10. ojciec akceptuje mniejszościową orientację dziecka Facebook.com
"Adam, słyszałem wczoraj twoją rozmowę z Wiktorem na temat 'ujawnienia się' przed nami". Tak zaczyna się, dość nieprzeciętny, list ojca do nastolatka, który został udostępniony m.in. przez Roberta Biedronia. Te kilka zdań, które nastąpiło później, wielu przywróciło wiarę w to, że z rodziną najlepiej nie tylko na zdjęciach.


"Chciałbym ci powiedzieć, że wiem o twojej orientacji seksualnej, odkąd masz 6 lat. Razem z mamą kochamy cię takim, jakim jesteś. PS. Uważamy z mamą, że tworzycie z Wiktorem uroczą parę". – Moja historia była zgoła odmienna, ale takie wiadomości cieszą – świat jest coraz bardziej tolerancyjny – napisał pod udostępnionym przez siebie zdjęciem Robert Biedroń. Nie był jednak jedynym, który postanowił podzielić się z internautami swoim znaleziskiem – post udostępniło co najmniej 400 osób.

Aż 70. proc z nich ma myśli samobójcze
Z raportu przygotowanego przez Kampanię Przeciw Homofobii o sytuacji społecznej osób LGBTA w Polsce (za lata 2015-2016) wynika, że co czwarta matka i jedynie co dziesiąty (!) ojciec w pełni akceptuje swoje nieheteronormatywne dziecko.

Tymczasem 70 proc. młodych osób LGBT ma myśli samobójcze, połowa objawy depresji, a 44 proc. doznało przemocy ze względu na orientację. Wsparcie rodziców jest dla nich kluczowe.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...