Ci seniorzy nie wiedzą, co to nuda! Internauci pokochali ich za "rady na udane życie"

Mądrego zawsze warto posłuchać!
Mądrego zawsze warto posłuchać! Facebook.com
Nie w każdym Domu Opieki wieje smutkiem i nudą. Jest taki jeden – niezbyt blisko, bo w Stanach Zjednoczonych (Wisconsin) – w którym staruszkowie tańczą, piją tequilę, robią przetwory i prowadzą aktywne życie. Kiedy zapytano ich o rady dla młodych ludzi, zakasali rękawy i każdy z nich na specjalnej tablicy napisał jedną – tą dla siebie najcenniejszą. Gdy opublikowali zdjęcia z tablicami na Facebooku, świat oszalał. Rady udostępniło już 60 tys. osób!


Najmłodszy z seniorów ma 72 lata, najstarsza rezydentka – okrągłe 100. I to właśnie stulatka uznała, iż w życiu najważniejsza jest zabawa. "Życie jest lepsze, jeśli zawsze dobrze się bawisz" – napisała.

Niektóre z rad na pewno już słyszeliście ("nie pal", "nie przeklinaj i szanuj matkę, czy ojca"), inne mogą zaskakiwać mądrością, albo dystansem do życia, którym w Polsce mało który senior może się poszczycić.
"Nie zestarzej się" – kłuje w oczy jeden z napisów, "pilnuj swoich spraw, nie wtrącaj się w cudze" – informuje drugi. Największą uwagę przykuwa jednak zdanie może banalne, ale do bólu prawdziwe. "Bądźcie wierni swojemu ja, a nie będziecie fałszywi wobec innych".

Z tym przesłaniem nie sposób się nie zgodzić, podobnie jak z tym, żeby koniecznie znaleźć czas na relaks i "usiąść na cipce" (serio). A jeśli nie znajdziecie "kobiety z pieniędzmi", to możecie przynajmniej "wstać i powąchać róże", bo choć życie jest trudne, to – jak większość seniorów twierdzi bardzo zgodnie – trzeba się nim cieszyć. Wesołego piątku zatem!
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
0 0Wyprawka dla noworodka - co kupić dla dziecka? Pełna lista
0 0Genialny patent na sen dla mam. Tego mogą nam pozazdrościć nasze babcie!