Ile warte jest 60 sekund? Dziś ten film powinien zobaczyć każdy mężczyzna

W Polsce rejestruje się aż 14 samobójstw dziennie. Czasem możemy kogoś przed tym uratować
W Polsce rejestruje się aż 14 samobójstw dziennie. Czasem możemy kogoś przed tym uratować Screen Facebook
– Co 60 sekund na świecie mężczyzna odbiera sobie życie. Ktoś, kogo znasz, może potrzebować pomocy – mówi w spocie "Życie warte jest rozmowy" aktor Michał Czernecki, który sam w wieku 16 lat próbował się zabić. Dwukrotnie.


– Zapytaj, wysłuchaj, daj wsparcie. Jeśli sam potrzebujesz pomocy, zwróć się do najbliższych lub zadzwoń – informuje i ustępuje ekranowego miejsca numerom telefonów do Centrum Wsparcia (800 70 2222), Telefonu Zaufania dla Dorosłych (116 123), Telefonu Zaufania dla Dzieci i Młodzieży (116 111) i Telefonu dla Rodziców i Nauczycieli (800 100 100) i Numeru Alarmowego (112).
O tym pamiętać należy zawsze, ale szczególnie 10 września, czyli w Światowy Dzień Zapobiegania Samobójstwom. Bo choć dla wielu może się to wydawać nierealne, to w minionym roku w Polsce śmierci samobójczych było dwa razy więcej niż tych w wypadkach samochodowych – aż 14 dziennie.

Chęć pozbawienia się życia może – ale nie musi – być skutkiem depresji. O tym, jak wygląda proces zdrowienia i z czego bierze się rozpacz, opowiedział na swoim przykładzie Michał Czernecki w książce "Wybrałem życie". Nie sposób w niej znaleźć celebryckich przechwałek, coachingowych rozwiązań i uproszczonych schematów. To książka, która uświadamia, że problemy może mieć każdy z nas.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...